„Z úcty k obětem a pozůstalým je zrušen koncert na náměstí Starosty Pavla, který se měl uskutečnit 23. prosince v rámci programu Kladenských Vánoc,“ potvrdil Deníku mluvčí města Vít Heral.

Anketa mezi studenty slánského gymnázia: 

Anketa mezi studenty slánského gymnázia. | Video: Oto Pilz

Sváteční program původně počítal v sobotním odpoledni s koncertem pod širým nebem, na kterém měla návštěvníkům zpívat Tereza Mašková. Její písničky ale na náměstí Starosty Pavla nezazní.

Podle Herala bude vlát od pátečního odpoledne na sídle kladenské radnice černá vlajka a státní vlajka bude stažena na půl žerdi.

Pražská tragédie zasáhla celé Česko. K pocitům smutku a soucitu se často přidává i strach nebo nejistota. K jejich omezení mohou přispět četnější hlídky mužů v uniformách v ulicích. „Hlídky Městské policie Kladno máme z preventivních důvodů standardně posíleny po celé adventní období,“ řekl Deníku Vít Heral.

Kladenské Vánoce po zrušeném sobotním koncertu nekončí, mají pokračovat na Boží hod hity Ivety Bartošové v podání Šárky Vaňkové.

close Vánoční besídka SZŠ a VOŠZ Kladno, na které nejen studenti vybírali dobrovolné příspěveky pro pozůstalé čtvrtečního útoku na filozofické fakultě v Praze. info Zdroj: Jiří Skála zoom_in Vánoční besídka SZŠ a VOŠZ Kladno, na které nejen studenti vybírali dobrovolné příspěveky pro pozůstalé čtvrtečního útoku na filozofické fakultě v Praze.