„Posunutí termínu zahájení stavby je z důvodu nutnosti opakování výběrového řízení na zhotovitele stavby, což však nemá vliv na harmonogram dokončení projektu,“ zdůraznila zástupkyně ředitele vědecké knihovny Miluše Rolincová. Předpokládané zahájení stavebních prací se tím posouvá nejdříve na jaro 2019.

Depozitář pro vědeckou knihovnu by měl pojmout více než 963 tisíc knih, svazků, zvukových nosičů a dalších dokumentů. Při jeho projektování je počítáno i s přírůstky pro období dvaceti let. Výstavba je plánována v Divadelní ulici. Projekt je podpořen evropskými penězi ve výši 104 milionů korun.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně dlouhodobě řeší nedostatek skladovacích míst pro svůj rozsáhlý fond. „Pronájmy prostor ročně stojí více než milion korun, ale často jsou to prostory pro uskladnění knih nevhodné. Velkým nepřítelem je vlhkost. Také každodenní doprava knih do historické budovy, kde na ně čekají čtenáři, zvyšuje náklady na tuto službu,“ dodává zástupkyně ředitele vědecké knihovny Miluše Rolincová.