V souvislosti se stavbou se v uplynulých dnech vznesl nad Kladnem šestapadesátkrát vrtulník, který pomohl do haly přenést čtrnáct vzduchotechnických jednotek. Hotovo bude do léta a neprodleně se rozjede i výroba.

„Speciální operaci provedla letecká montážní společnost ze Slovenska za využití vrtulníku typu Mi-8. Důvodem byla nemožnost využití běžných prostředků, jako je například jeřáb, kvůli specifickým rozměrům a charakteristikám přepravovaného zařízení, vzdálenosti a omezenému prostoru okolo stavby. Letové operace probíhaly za přísných bezpečnostních opatření. Kvůli tomu byla přerušena výstavba uvnitř i v okolí haly,“ sdělil Ondřej Píša, mediální zástupce společnosti Panattoni, která kladenskou halu staví.

Co se týká nové kladenské továrny, její rozloha je 20 tisíc metrů čtverečních. Výstavba začala vloni v létě a hotovo má být letos do srpna. Je to už druhá továrna stejného výrobce.

Projekt v Kladně je specifický tím, že jde o dvě transakce v jednom. Investiční skupina Accolade koupila celý areál i s původní halou, ve které je prováděna modernizace a úpravy směřující k větší energetické úspornosti budovy. „Zároveň s tím pokračuje výstavba zcela nové haly, kterou si nájemce (Hanon Systems) převezme letos v létě. Zajímavostí je, že výrobní provoz ve stávající hale zůstává v průběhu úprav bez přerušení," sdělil Milan Kratina ze společnosti Accolade.

Kladenský region je velmi ceněný

Továrna v Kladně je podle autorů projektu navržena v souladu s vysokými standardy moderní a udržitelné průmyslové budovy. Součástí haly budou tepelná čerpadla, fotovoltaická elektrárna či řešení na šetrné zacházení s dešťovou vodou.

Co se týká Hanon Systems ten je jednou z největších firem ve svém oboru, zaměstnává přes 21 000 lidí po celém světě, a právě v oblasti Kladna je podle Kratiny historicky velmi dobře etablovaným zaměstnavatelem.

"Česká republika je stále zajímavým místem pro expanzi automobilového průmyslu s tím, že další velkou devízou projektu je zvolená lokalita. V současné chvíli je ve Středočeském kraji obtížné hledat nové prostory a kapacity volných pozemků pro výstavbu rychle mizí,“ dodává Milan Kratina.

close Výstavba nové výrobní haly v průmyslové zóně Kladno-jih finišuje. Hotovo bude do léta. info Zdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová zoom_in Výstavba nové výrobní haly v průmyslové zóně Kladno-jih finišuje. Hotovo bude do léta.

Kladenský region je mimo jiné velmi ceněný z hlediska infrastruktury i s ohledem na množství a dostupnost kvalifikované pracovní síly. V blízkosti se nacházejí důležité dálnice D7, D6, D5 a také mezinárodní letiště Václava Havla. Velkým příslibem do budoucnosti je i železniční propojení Prahy, letiště a Kladna plánovanou modernizovanou tratí.

„Jsme rádi, že se v Kladně daří efektivně využívat a rozvíjet stávající průmyslové areály a budovat v nich stavby šetrné k životnímu prostředí. Vítáme i nové pracovní příležitosti, které vhodně doplní novou bytovou výstavbu ve městě a umožní obyvatelům pracovat v místě, kde bydlí,“ uzavřel kladenský architekt a radní pro rozvoj města Ondřej Rys.