Kladenským projektem, který míří do finále, je Residence u Zámecké zahrady. Stavba, která se nachází v historickém centru města naproti Kladenskému zámku, kopíruje půdorys někdejší sýpky a respektuje její historický ráz. Developerský záměr nabídne ještě letos 19 nových bytů ve čtyřpodlažním objektu.

Také v tomto případě si dali stavbaři na čas. Aktuálně je však stavba pod střechu, obehnána lešením, probíhají dokončovací práce. Součástí objektu jsou sklepy a garážová i venkovní stání. Byt tam lze získat dle velikosti za sedm i za dvanáct milionů korun.

Hlavní nádraží v Kladně.
Nádražní budově v Kladně hrozí demolice, je v horším stavu, než se čekalo

Další bytový projekt vzniká ve Slaném v areálu bývalé přádelny bavlněné příze Benar. Na proměnu opuštěného objektu náležícího zahraničním vlastníkům čekali místní dlouhé roky. Projekt Verde s podtitulem Bydlení jako v bavlnce byl několikrát přepracován a realizován bude v několika etapách.

V počáteční ze čtyř etap budou postaveny tři pětipodlažní domy. Podle nabídky mají být byty velmi energeticky úsporné. První obyvatelé se do nich nastěhují koncem příštího roku.

Část budoucích bytů už je rezervována

Jak potvrzuje makléř Petr Hrubý z realitní kanceláře Absoluta Real, v první fázi bude postaveno 41 bytů různých velikostí. Některé z nich jsou už rezervovány. Cenové rozpětí bytů včetně parkovacích stání je od tří do deseti milionů korun.

K pozorně sledovaným kladenským projektům patří i výstavba hypermarketu Globus v Kročehlavech na Růžovém poli. Záměr má své příznivce i odpůrce. Developeři museli v minulosti několik let bojovat o prosazení projektu. Část Kladeňáků má totiž obavy, že se výstavbou obchoďáku znehodnotí ceněná lokalita Růžové pole.

Developer už má nějakou dobu potřebná povolení, ve výstavbě mu tak nic nebrání. Přesto se ale na poli už delší dobu na pohled nic výrazného neděje. Provedena dosud byla skrývka ornice, archeologický průzkum a částečně zemní práce.

Na dotaz Deníku, zda bude hypermarket dokončen ve stanoveném termínu, aktuálně mluvčí společnosti Globus Andrea Turnovská nereagovala. Před časem ale Deníku sdělila, že společnost má letos zahájit realizaci prací na dopravní infrastruktuře. „Tato etapa si vyžádá několik měsíců. Samotné otevření hypermarketu by mělo v závislosti na vývoji situace ve stavebnictví proběhnout v roce 2024,“ potvrdila tehdy.