Desítky nových rodinných domů letos vyrostou v Kladně i Slaném. Podle počtu podání žádostí o stavební povolení i jiné úpravy je tedy zřejmé, že zvyšování úrokových sazeb hypoték nemá na výstavbu v regionu vliv.

„Podle nového stavebního zákona stavebních povolení v podstatě ubylo, ale je to pouze relativní, protože na jednoduché stavby už jich není potřeba a jsou pouze odsouhlasovány,“ uvedla referentka odboru výstavby Magistrátu města Kladna Alena Slánská.

„Lidé bydlení shánějí neustále, takže podle mého názoru to, jestli je metr čtvereční stojí tisíc korun nebo dva, příliš neřeší. Dokazují to i počty celkových podání o stavební povolení i jiné úpravy, které se pohybují relativně ve stejné hladině mezi sedmi až osmi tisíci ročně,“ uvedl vedoucí odboru výstavby v Kladně Marek Váša.

Podle jeho slov se letos staví především v lokalitách Rozdělov u Energie a u hřbitova směrem na Kamenné Žehrovice a ve Švermově ve směru na Vinařice.
Od loňského roku se také díky výstavbě nových rodiných domů začalo rozrůstat Slaný.

Výstavba v loňském roce velmi výrazně vzrostla. V současnosti se dokončuje v lokalitě Na Hrášku poblíž bývalých kasáren. Dalších deset rodinných domů se staví naproti zimnímu stadionu, patnáct v lokalitě Na Hájích a ještě dalších čtyřiadvacet řadových domů. Na Vyhlídce přibude patnáct rodinných domů, V Ráji dvacet. Kromě toho se v Třebízkého ulici začne s výstavbou dvou bytových domů se čtyřiceti jednotkami,“ popsala zástupkyně vedoucí stavebního odboru Městského úřadu ve Slaném Věra Mufová.

Jen za letošní rok už je dostavěno třináct rodinných domů a na dalších patnáct je vydáno stavební povolení. Teď ale výstavba teprve začíná takže i počty povolení narostou,“ dodala Jana Maliňáková z administrativního oddělení stavebního odboru.