Ze šestnácti škol zřizovaných městem bude během stávky uzavřena polovina. Kladenská 8. základní škola ve Vodárenské ulici sice mírně omezí výuku, bude ale v plném provozu. Stávka se tedy dotkne 2886 žáků, což je zhruba 39 procent z celkového počtu žáků všech kladenských základních škol.

V sousedním Slaném se k protestu připojí jen pár škol nebo školek zřizovaných městem. Ze čtyř školek bude uzavřena jediná, sídlištní Na Dolíkách. Stejně tak půjdou do školy i žáci dvou slánských základních škol, Hájů a Komendy. Vyučovat se nebude pouze ve 3. základní škole v Rabasově ulici, kde se k jednodenní výstražné stávce připojí.

V kladenské nemocnici odmítá přesčasy přes sto lékařů.
Lékaři v Kladně nebudou sloužit přesčasy. Nemocnice omezí péči

Slánští středoškoláci se budou učit všichni. Výuka poběží jak v gymnáziu, tak na učilišti. Pouze v obchodní akademii se někteří učitelé k protestu připojí a do školy nedorazí. „Kvůli tomu jsme museli trochu přeskládat rozvrh. První hodinu budou mít žáci třídnickou, kde budou společně s učiteli hovořit o stávce, jinak by měla výuka pokračovat bez omezení,“ potvrdila zástupkyně ředitele obchodní akademie Lenka Protivová.

Do stávky jde i významná část učitelů a dalších pracovníků stochovské střední školy služeb a řemesel. Škola zůstane v pondělí uzavřena a omezení se dotkne rovněž internátu. 

Žáci kladenské střední odborné školy a učiliště na náměstí Edvarda Beneše na rozdíl od svých stochovských vrstevníků půjdou v pondělí do školy bez omezení. Z kladenských gymnazistů se bude v pondělí učit jen část, ostatní studenti půjdou do kina.