8:00 - Autobusové nádraží Slaný. Na zastávkách čekají cestující. Je jich stejně jako v ostatní dny. Podle informací Kladenského deníku si někteří lidé cestujícíc do práce do Prahy vzali dnes raději volno, aby se vyhnuli problémům v hlavním městě.

Jak sdělila pracovnice slánské informační kanceláře, není panika ani chaos. Slaný se do stávky nezapojilo. "Včera se lidé hodně dotazovali co bude a jak to bude, dokonce jsme vyřizovali dvakrát více telefonátů než jindy, ale dnes je vše, jak má být. Informace máme takové, že silnice R7 je do Prahy normálně průjezdná a naši cestující se dostanou na Dejvickou úplně normálně," sdělila ráno pracovnice informační kancelářeˇČSAD Slaný.

8:15 - Autobusové nádraží Kladno. Podle řidiče autobusu Jana Tomáška je vše v normálu. Lidé cestují tam, kam potřebují. Kladno rovněž nestávkuje. Do pražských Dejvic se lidé dostanou včas, kolony na R7 nejsou.

8:38 - Železniční stanice Slaný se ke stávce připojila. Od půlnoci nevyjel žádný osobní ani nákladní vlak. Koleje zejí prázdnotou.Podle slánské výpravčí je na nádraží naprostý klid. Díky velké informovanosti na peronnepřišel jediný cestující. Ze vně budovy jsou informační cedule o stávce.

Přesto jsou ale pracovníci slánské stanice ČD dnes v zaměstnání a ponejvíce se starají o zabezpečovací zařízení a také o to, aby nedocházelo například ke krádežím. Výpravčí Kladenskému deníku řekla: "Slaňáci jsou sice v práci, ale bez nároku na mzdu. Nevadí nám to, chceme hlavně, aby se něco změnilo v systému, tak to doufám bude mít nějaký smysl," uzavřela pracovnice.

8:55 - Kladenský deník oslovil několik lidí, kteří pravidelně dojíždějí do Prahy a mohli by mít například problém s přepravou v centru v hlavním městě. Hned několik z nich jednohlasně odpovědělo, že si dnešní den raději vzali volno, stejně jako ten následující.

"Dělám operátora v Praze. Je to ještě kus za Palmovkou Na Krejcárku. Býval bych měl problémy se složitě dopravit, takže jsem si vzal dovolenou dnes a spojím to i s pátkem. Příjemně si tím prodloužím alespoň víkend," řekl například oslovený dvacetiletý Jiří Křelina z Kladna.

9:23 - Podle předpokladu nevyjely od půlnoci vlaky ani z Kladna. Jak kladenskému deníku řekl přednosta provozního obvodu Kladno Jaromír Lehner, vedení ČD v Kladně ale nestávkuje vůbec. Dvě třetiny provozních zaměstnanců ano a zhruba třetina dalších pracovníků se také k protestu nepřipojila. Vše se ale dle směn bude přes den ještě prý měnit.

9:28 - Přestože i kladenští cestující vlakem byli na stávku předem důrazně upozorněni, našli se jedinci, které tato situace překvapila. Což je zřejmě případ muže s kufrem, který zkrátka nevzal situaci na vědomí a i se svým zavadlem seděl před hlavním vlakovým nádražím (viz. foto)

9:35 - Jak řekl Kladenskému deníku přednosta kladenské železniční stanice pro osobní dopravu Tomáš Jurik, žádní lidé se ale na spoje dotazovat nechodí, fronty se netvoří, nikdo k nám netelefonuje ani se nerozčiluje.

10:19 - "Vyráželi jsme už v šest hodin se známým směr na Suchdol. Zkoušku ve škole mám až ve 14 hodin i tak jsem raději jel hned ráno. Kdyby nebyla stávka, jel bych až kolem poledne. Kvůli tomu jsme jeli autem, kvůli tomu abych nemusel jít z Dejvic pěšky až do Suchdola, protože nic samozřejmě nejezdí.

Ráno byla hlavní silnice poloprázdná, zdálo se mi, že to lidi radši vzdali. Provoz byl minimální, jindy je v půl sedmé mnohem horší. Kamarádka mi říkala, že v centru Prahy jezdí dnes všichni na kolech nebo chodí pěšky. Přijela z centra autem a říkala, že je všechno v pohodě, že se to dá projet," sdělil svoje zážitky z ranní cesty Prahou Jan Bečvář z Bílichova.