Nový park je navržen tak, aby splňoval současné nároky na celkový komfort zákazníků, včetně velkoryse řešeného parkovacího systému. Jednotlivá parkovací místa jsou nadstandardně široká tři metry a dlouhá pět metrů, čímž je zajištěn bezproblémový pohyb osobních vozů. Areál nabízí celkem 134 parkovacích míst. Retail park vyhoví také zákazníkům s elektromobily, kteří budou moci využít dvě oboustranné nabíjecí stanice. V areálu parku je rovněž umístěn AlzaBox k vyzvedávání zásilek a bankomat.

Retail park splňuje i řadu kritérií v oblasti udržitelnosti. Moderní řešení má např. management dešťové vody. Ta je odváděna do nově vybudované železobetonové podzemní nádrže ze střech objektů a zároveň z parkovacích ploch, a to přes odlučovač ropných látek. Následně je během potřebného období distribuována přes čerpadla do zelených částí areálu. Jedná se tak o automatický závlahový systém zazeleněných ploch s využitím veškeré zachycené dešťové vody. Na začátku příštího roku bude na střeše objektů spuštěna také fotovoltaická elektrárna, takže jejich provoz bude využívat i energii z obnovitelného zdroje.

Kapsářů stačí jen několik chvilek nepozornosti. Ilustrační foto.
Pozor při nakupování dárků. Stačí okamžik a kapsáři vám seberou všechny peníze

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo výstavbu retail parku úspěšně zrealizovat během krátkého období devíti měsíců. Dnes je zde pro nakupující celkem sedm samostatných obchodů a restaurace rychlého občerstvení. Složení nájemců je pro zákazníky vysoce atraktivní a plusem je také zavedení autobusové linky až do parku. V areálu jsou též k dispozici čtyři nabíjecí stanice pro osobní elektroauta,“ uvedl Jiří Procházka, generální ředitel developerské a stavební společnosti ABP Holding.

Do budoucna se v rámci areálu Stehelčeves počítá s další etapou výstavby retailových prostor s 3500 metry čtverečními pronajímatelné plochy, včetně možnosti zřízení manufakturních prostor, a volnočasovou městskou zónou o rozloze tisíc metrů čtverečních.