Nový park je navržen tak, aby splňoval současné nároky na celkový komfort zákazníků, včetně velkoryse řešeného parkovacího systému. Jednotlivá parkovací místa jsou nadstandardně široká tři metry a dlouhá pět metrů, čímž je zajištěn bezproblémový pohyb osobních vozů. Areál nabízí celkem 134 parkovacích míst. Retail park vyhoví také zákazníkům s elektromobily, kteří budou moci využít dvě oboustranné nabíjecí stanice. V areálu parku je rovněž umístěn AlzaBox k vyzvedávání zásilek a bankomat.

Retail park splňuje i řadu kritérií v oblasti udržitelnosti. Moderní řešení má např. management dešťové vody. Ta je odváděna do nově vybudované železobetonové podzemní nádrže ze střech objektů a zároveň z parkovacích ploch, a to přes odlučovač ropných látek. Následně je během potřebného období distribuována přes čerpadla do zelených částí areálu. Jedná se tak o automatický závlahový systém zazeleněných ploch s využitím veškeré zachycené dešťové vody. Na začátku příštího roku bude na střeše objektů spuštěna také fotovoltaická elektrárna, takže jejich provoz bude využívat i energii z obnovitelného zdroje.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo výstavbu retail parku úspěšně zrealizovat během krátkého období devíti měsíců. Dnes je zde pro nakupující celkem sedm samostatných obchodů a restaurace rychlého občerstvení. Složení nájemců je pro zákazníky vysoce atraktivní a plusem je také zavedení autobusové linky až do parku. V areálu jsou též k dispozici čtyři nabíjecí stanice pro osobní elektroauta,“ uvedl Jiří Procházka, generální ředitel developerské a stavební společnosti ABP Holding.

Do budoucna se v rámci areálu Stehelčeves počítá s další etapou výstavby retailových prostor s 3500 metry čtverečními pronajímatelné plochy, včetně možnosti zřízení manufakturních prostor, a volnočasovou městskou zónou o rozloze tisíc metrů čtverečních.