Zdravotní stav prvního ze jmenované trojice mužů se ale mezitím natolik zhoršil, že středočeský státní zástupce Jaroslav Jakl nyní přerušil jeho trestní stíhání. Vyšetřování zbývajících dvou aktérů případu nadále pokračuje.

„Podle zákona je trestní stíhání možno přerušit, pokud zdravotní stav obžalovaného neumožňuje, aby se dostavil k soudu,“ řekl Kladenskému deníku žalobce Jakl. Zároveň poznamenal, že pokud by se Stehlíkova nemoc zlepšila, je možné trestní stíhání proti němu opět obnovit.

Někdejší vedení hutí je stíháno za trestné činy zneužívání informací v obchodním styku a porušování povinností při správě cizího majetku. Státní zástupce již v roce 2000 obžaloval Stehlíky a Pejpu z toho, že neodvedli 25 milionů korun za zdravotní pojištění zaměstnanců. Škodu za další desítky milionů korun prý způsobili tím, že poskytovali firmě Bohemia Art na úkor oceláren bezúročné půjčky. Za to jim hrozí až dvanáct let vězení.

Koncem března letošního roku už poslal Okresní soud v Kladně Marko Stehlíka na čtyři roky do vězení za to, že v roce 1996 převedl majetek v hodnotě několika desítek milionů korun ze společnosti Bohemia Art, na niž byl podán návrh na konkurz, do firmy Merlin, jíž byl až do května téhož roku majitelem. „Snahou bylo převést majetek na jiný subjekt, aby se spolu se společností Bohemia Art neocitl v konkurzu,“ poznamenal soudce s tím, že firmě Bohemia Art zbyla pouze nevymahatelná pohledávka u společnosti Merlin, na niž byl rovněž vyhlášen konkurz.

Kauza však není pravomocně ukončena, neboť Marko Stehlík se proti rozsudku ihned odvolal. Podle něho za vším stojí snaha zkriminalizovat celou rodinu Stehlíků, aby se tak zakryly machinace tehdejší vlády.