Práce strážníků městské policie je často terčem veřejné kritiky. Se svou stížností na její činnost se na Kladenský deník a zároveň na Magistrát města Kladna obrátil Vojtěch Razima, který se pozastavuje nad řešením některých přestupků.


„Minulý týden ve středu jsem byl na pěší zóně svědkem příjezdu vozidla Městské policie Kladno. Auto přijelo před čtvrt na tři a strážníci následně pravděpodobně pokutovali řidiče dodávky, která zde stála,“ popsal Razima.


„Přesto, že v těsné blízkosti dodávky a ve výhledu z vozu městské policie parkovalo jiné auto, Škoda Superb, strážníci mu nevěnovali žádnou pozornost. A to i přesto, že na místě stálo již delší dobu a jeho řidič tam na rozdíl od toho z dodávky nic nenakládal ani nevykládal,“ uvedl Vojtěch Razima s tím, že takto vyvstává otázka, proč strážníci postupovali tak selektivně.


„V souvislosti s tím mě samozřejmě napadá podtext celé věci: Jak je možné, že luxusní vozidla s tmavými skly a protekční registrační značkou mohou na pěší zóně v Kladně nerušeně parkovat či tudy projíždět často nepřiměřenou rychlostí? Že by to byla vozidla našich spoluobčanů, kteří mají s městskou policií nadstandardně dobré vztahy? Čím se platí? Penězi?“ pozastavuje se Razima.


„Stížností jsme se samozřejmě zabývali a celou ji prověřili. Ve zmíněný den i dobu jsme dostali oznámení od občana, že v protisměru po hlavní třídě jede dodávka. Když hlídka k dotyčnému vozu přijela, začala s řidičem řešit přestupek porušení zákazu vjezdu. Přitom si strážníci všimli vozu zaparkovaného na levé straně pěší zóny, tedy ve správném směru,“ vysvětlil mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.


Podle jeho slov při řešení přestupku majitel Superbu vynášel ze zavazadlového prostoru vozu zboží do blízkého obchodu.


„Hlídka podle své znalosti zjistila, že se jedná o majitele podniku, který má od odboru dopravy Magistrátu města Kladna povolení na časově omezený vjezd na pěší zónu. Tak bylo zjištěno, že se nedopustil žádného přestupku. Řidič dodávky byl pokutován podle přestupkového zákona,“ dodal Krupka.