Jak potvrdila starostka Stochova Miloslava Becherová, nejedná se ovšem o pouhé vybudování samotného informačního centra. Stejně tak, jako ostatní budovy v okolí Mírového náměstí, i celý městský úřad prochází rekonstrukcí.

„Žádnému bývalému vedení se do ničeho podobného nechtělo. V budově městského úřadu se totiž utopí mnoho peněž. Město si na to tedy muselo vzít úvěr, aby nemuselo pozastavovat ostatní stavby a další investice. Infocentrum jsme dělali pro občany, abychom jim zkvalitnili služby úřadu,“ vysvětlila Kladenskému deníku starostka, podle které je zbudování infocentra jen začátek velké rekonstrukce celé budovy. Ta začala již v loňském roce a celkově by měla vyjít na něco přes 19 milionů korun.

Bývalé infocentrum bylo ve Stochově provizorně zřízeno asi před patnácti lety na místě malého obchodu. „Tehdy jsme infocentrum zřídili proto, aby zejména starší lidé nemuseli až do třetího nebo čtvrtého patra budovy, kde jsou kanceláře městského úřadu. Protože se ovšem jednalo o provizorní řešení, bezprostředně po jeho zřízení byl připravován projekt, který jsme v letošním roce zrealizovali,“ řekl tajemník stochovského městského úřadu Roman Klusák.

Podle jeho slov projekt ležel na stole už delší dobu, ovšem až aktuální vedení Stochova se ho rozhodlo zrealizovat. Jeho vybudování včetně veškerých elektroinstalací vyšlo na asi osm milionů korun. „Věříme, že rozšíření infocentra pomůže obyvatelům lepšímu přístupu na městský úřad. Nejvíce navštěvované agendy, jako je například matrika či správní oddělení, jsme nově přesunuli právě do přízemí,“ dodal Roman Klusák, podle kterého mohou občané v infocentru například podat veškeré dokumenty, které nepotřebují další osobní jednání. Ty pak jednoduše putují k vyřízení přímo pracovníkovi městského úřadu, který má danou oblast na starost.

Podle slov Miloslavy Becherové by měla být kompletní rekonstrukce budovy hotova koncem července. „Budovu už jsme vybavili novým výtahem, nyní se vyměňují okna, následovat bude ještě zateplení budovy a instalace vnějších žaluzií a nového topení. Navíc ještě doděláme obřadní síň, která je často využívána pro svatby nebo třeba vítání občánků,“ dodala Miloslava Becherová, podle níž se zatím rekonstrukce nedotkne dalších vnitřních prostor úřadu včetně kanceláří a chodeb. Ty by měly být zrekonstruovány až v budoucnu, vše se odvíjí podle finančních prostředků, které potečou to rozpočtu města.

Ve Stochově je podle starostky aktuálně rozděláno více investičních akcí. Zateplovány jsou například domy na Mírovém náměstí či dva bloky domů u sportovních areálů. Další dva bloky naproti místní škole zateplení čeká v dohledné době, stejně tak je naplánována rekonstrukce celého školního hřiště. Nedávno se ve městě navíc začalo budovat osm stanovišť polopodzemních kontejnerů, také bylo proběhlo výběrové řízení na zhotovení pasáže na Mírovém náměstí, kde má vzniknout pět nových obchůdků. Další práce se týkají Čelechovic a Slovanky, které také spadají pod Stochov. Celkový rozpočet Stochova pro rok 2018 činí kolem 300 milionů korun.