Tradičním úkolem všech soutěžících bylo co nejdokonaleji pokrýt maketu střechy, a to za 13 hodin. Následně se pak ještě mladí klempíři museli popasovat s teoretickou částí.

Obhájit na domácí půdě první místo z loňského roku. Takový cíl stál před stochovskou dvojicí Lukášů. Ti se s jasným úkolem popasovali bravurně, přičemž si opět prvním místem zajistili účast v celostátním kole. „S naším dílem jsem velmi spokojený. Myslím si, že jsme odvedli mnohem lepší práci než loni. Když jsme viděli práci ostatních kluků, tak jsme tušili, že bychom se mohli umístit na předních příčkách,“ řekl Kladenskému deníku Lukáš Víšek, který oblastního kola soutěže zúčastnil již potřetí.

Jeho slova potvrdil také parťák Lukáš Váchal, se kterým Víšek loni vybojoval třetí místo v celostátním kole. „Čekal jsem, že konkurence v podobě ostatních soutěžících bude daleko větší. Když jsme svou práci dokončovali, tak jsme se shodli na tom, že budeme usilovat o nejvyšší příčky. Za výsledek jsem velmi rád,“ sdělil bezprostředně po vítězství Váchal.

Dvojice žáků tříletého oboru klempíř udělala pochopitelně velkou radost také ředitelce školy Jaroslavě Pichové. „S výsledkem soutěže jsem velice spokojená. Rozhodující ovšem bude umístění v celostátní soutěži. V ní doufám, že naši klempíři uplatní zkušenosti z loňska, a vybojují medailové příčky,“ hodnotila ředitelka.
Zástupce stochovské školy na pomyslných stupních vítězů doplnili ještě soutěžící ze škol z Moravské Třebové a Prahy 9.

#youtube|8H74mWOitLA|207s#

Výsledky oblastního kola soutěže Klempíř 2020:
1. Střední škola služeb a řemesel Stochov
2. Integrovaná střední škola Moravská Třebová
3. Střední odborná škola Praha 9
4. Střední škola stavební Jihlava
5. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec
6. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové
7. Střední škola stavební a strojní Teplice
8. Střední odborné učiliště stavební Plzeň