Hlídka, která přijela na místo, zjistila, že v bytě je tma a na bouchání a zvonění nikdo nereaguje. „Operační strážníků se spojil s Policií České republiky a společně se snažili dohledat v registrech příbuzné. Jak se ukázalo, paní již nikoho nemá. Strážníci se dále informovali, zda seniorka není například hospitalizována. Ani to se nepotvrdilo. Na místo byli proto přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli. Seniorka byla nalezena ve velmi špatném zdravotním stavu, obtížně dýchala a nekomunikovala. Lékařem byla proto převezena do nemocnice a policisté zajistili její byt,“ sdělila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

O několik hodin později požádal strážníky o pomoc pro změnu operační hasičů. V jednom z bytů v Mostecké ulici v Kladně nemohl muž vylézt z vany a jeho manželka neměla sílu na to, aby mu pomohla. „Přivolaná hlídka strážníků zjistila, že je muž po operaci a chtěl se vykoupat. Bohužel se ale sám nedokázal z kluzké vany zvednout. Strážníci proto muže zvedli a z koupele ho vysvobodili,“ uzavřela mluvčí městské policie.

S objemným pacientem pomáhali ve středu večer i hasiči ve Slaném. Jak potvrdil jejich středočeský mluvčí Jaroslav Gabriel, jednotka vyjížděla na požádání záchranářů okolo 21. hodiny na sídliště Na Dolíkách. „Hasiči v ochranných oblecích pomáhali s transportem těžkého pacienta do sanitního vozu. Akce trvala zhruba padesát minut,“ uzavřel mluvčí Gabriel.