Do hledání po ztracené ženě se zapojili i policisté. Po důchodkyni pátral také vrtulník s termovizí a rovněž tři hlídky strážníků. Po krátké době jedna z hlídek začátkem své směny ženu odpovídající popisu zahlédla ve Štechově ulici. Operátor kamerového systému jejich hlášení prověřil a následně také potvrdil. Seniorka i se svým psem vyšla od rozdělovského mostu, směřovala k budově nemocnice a pokračovala směrem do centra města.

„Na místo ihned vyjela jedna z hlídek a po krátkém čase paní i se psem našla v ulici Vrbenského. Strážníci ženu, která byla zmatená ale v pořádku, odvezli na služebnu Policie České republiky do Švermova,“ řekla mluvčí městské policie Alena Purkytová.

Na tísňovou linku strážníků posléze zavolala žena s tím, že má strach o svého sedmasedmdesátiletého souseda, o kterého se stará. Když mu nesla nákup a zvonila na něj, z bytu se ozvalo, že senior sedí na posteli a nemůže se hýbat.

„Hlídka, která přijela ihned na místo, kontaktovala nájemníka přes dveře. Muž strážníky naléhavě prosil, aby se k němu dostali, že mu není dobře. Strážníkům se podařilo dveře bez poškození otevřít a vstoupit. V obývacím pokoji nalezli ležícího seniora, jenž se nemohl hýbat a v minulosti se léčil s tlakem. Na místo byla přivolána sanita, která muže převezla do nemocnice,“ uzavřela Purkytová.