Na služebnu Městské policie ve Slanémo oznámila žena, že před cestovní kanceláří na Masarykově náměstí stojí Škoda Favorit a z ní se ozývá křik a pláč dítěte. Strážníci se okamžitě dostavili na místo a zjistili, že mezi dveřmi a platem, který zakrývá zavazadlový prostor, je zaklíněné dvouleté dítě, které visí hlavou dolů a koukají mu jen nohy.

„Vzhledem k tomu, že se dítě ve vozidle zajíkalo a hrozilo, že by mohlo být v této poloze ohroženo na životě, a auto bylo zamčené, přistoupili strážníci ke krajnímu řešení a před svědky a oznamovatelkou rozbili zadní malé okénko vozu, aby mu mohli poskytnout pomoc,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

Obětaví zachránci však v tu chvíli netušili, že si svým zákrokem vysloužili leda nevděk. „K vozidlu se po chvíli dostavila matka dítěte z Pálče, která začala strážníkům hrozit, že škodu na vozidle uhradí. Ti proto případ konzultovali s republikovými policisty, zda se nejedná o zanedbání povinné péče,“ doplnil Štěpánek. Vzhledem k tomu, že policie toto vyvrátila, bude případ projednáván odborem sociální péče Městského úřadu ve Slaném. Matka dítěte přesto ani potom nenašla ani tolik slušnosti, aby strážníkům dodatečně poděkovala za rychlé jednání, že zabránili hrozícímu neštěstí. „Zůstává mi rozum stát, že bylo pro ni důležitější staré auto než zdraví potomka, ale lidé jsou různí,“ uvedl očitý svědek.