Slaný

„Byl skutečně klid, lidé si Silvestr užili a dokonce nebyly ani žádné telefonické stížnosti na rušení nočního klidu. Jediné co jsme poslední den roku řešili, byl výpadek veřejného osvětlení v Gagarinově ulici krátce před devatenáctou hodinou. Na situaci jsme upozornili pracovníky Technických služeb a závada byla odstraněna po dvacáté hodině,“ uvedl vedoucí Městské policie Slaný Pavel Štěpánek.

První novoroční přestupek řešili strážníci krátce po půl desáté hodině. Na služebnu se dostavil řidič, jenž byl vyzván za špatné parkování v sídlišti. „Vzhledem k tomu že byl letos úplně první a dostavil se neprodleně, byl jeho přestupek vyřešen pouze domluvou,“ uzavřel Štěpánek, který se až do večera staralo to, aby i letošní novoroční ohňostroj dopadl co nejlépe a bez úrazů.

Kladno

Stejně jako ve Slaném byla i v Kladně silvestrovská noc poměrně klidná. Strážníci sice reagovali na pár oznámení, že na pěší zóně T.G.M. dělají lidé nepořádek a střílejí petardy, ale na základě ústní domluvy si dotyční navíc po sobě veškerý nepořádek uklidili.

Strážníci kromě toho měli jeden výjezd, kdy zasahovali u potyčky, která se strhla u pivnice Podchod na Sítné. „Skupinka lidí močila na dveře provozovny. Hostinský to viděl, stejně jako další hosté restaurace. Došlo k ostřejší výměně názorů a nakonec i na rvačku. Na místě jsme zasahovali společně s Policií České republiky, která si věc dále převzala,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Olga Pípalová.