„Měření rychlosti v dalších obcích, s výjimkou Braškova, jenž o to zažádal jako první, je součástí koncepce města na další zvyšování bezpečnosti v Kladně. Pokud například ve Vinařících budou strážníci měřit rychlost, je pravděpodobné, že řidič, který je zde spatří, se i v kladenských ulicích bude pohybovat pomaleji. Navíc ví, že za rychlou jízdu může být pokutován i tehdy, když opustí hranice města,“ prohlásil kladenský primátor Dan Jiránek.
„Zřizovatelem městské policie je město Kladno, potažmo jeho zastupitelé. Strážníci musí plnit úkoly, jež jsou jim zadávány, tedy i vykonávat svoji službu v dalších obcích, s nimiž vedení města uzavřelo smlouvu odsouhlasenou zastupiteli,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Jiřina Forejtová.
„Dojíždím do Kladna za prací z Lán. Ve městě mnohdy strážníka nevidím, zato řidičů, kteří se tudy řítí rychlostí více než sedmdesát kilometrů v hodině, dost. Někdy projíždějí na červenou přes semafory. Absolutně nechápu, že městští policisté budou jezdit měřit rychlost někam do Vinařic. To pak mohou cedule s nápisy Hazardní řidiče netolerujeme! odstranit,“ reagoval na zveřejnění informace o rozšíření působnosti městské policie jeden ze čtenářů Kladenského deníku.
Více se dočtete v dnešním vydání Kladenského deníku.