Jeden z údajných přestupců, Luboš Trkovský, nelenil, vzal křídu a metr a vydal se měřit. Získané údaje pak předložil ve služebně městské policie, kam byl předvolán. Zde se dozvěděl, že se jednalo o omyl hlídky. Podle oficiálního vyjádření městské policie to ale žádný omyl nebyl a řidiči se přestupku skutečně dopustili.

„Výzvu o přestupku dostali majitelé vozidel stojících mezi autobusovou zastávkou před nedalekou základní školou, až ke křižovatce se Studentskou ulicí. Nepochopitelně ale pouze ti, jejich auta stála podél plotu mezi Severní ulicí, školním hřištěm a mateřskou školou. Protější strana vozů za stěrači lísteček neměla," popsal Kladenskému deníku situaci Trkovský.

„Na jedné straně ulice je parkování vozidel povoleno. Přestupek proto spáchali majitelé aut stojících na straně druhé," uvedl k tomu zastupující mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.

Luboš Trkovský je jiného názoru. Svým měřením zjistil, že šíře vozovky v Severní ulici je v těchto místech 9,53 metru.

„Moje Škoda Fabia je podle tabulkových technických parametrů široká 1,64 metru. Abych se dopustil přestupku a nedodržel tak předepsanou třímetrovou průjezdnou šířku komunikace v mém pruhu, musela by být o přibližně třináct centimetrů širší," poznamenal.¨

Na služebně městské police nebyli schopni předložit mu dokumentaci o měření provedené hlídkou a nabídku na nové přeměření vozovky v jeho přítomnosti odmítli. Výsledkem je, že přestupek byl stornován.

„Uzavřeme to s tím, že to není přestupek. Nemám důvod vám nevěřit, vždyť se známe od vidění," dozvěděl se Trkovský od strážníka za přepážkou. „Kolega to asi trochu přepískl. Tak jsme se alespoň poučili. Proberu to s ním, aby příště přestupky pokutoval pořádně a nevymýšlel si," říká mimo jiné strážník na zvukovém záznamu, který si Luboš Trkovský z jednání na služebně pořídil a poskytl ho Kladenskému deníku.

Podle Krupky byly záznamy hlídky poškozeny při přenosu dat z fotoaparátu na služební počítač. Proto v přestupkovém řízení nebylo dále postupováno. „Řidiči zejména větších vozů v těchto místech šíři vozovky nedodržují. Budeme zde provádět další kontroly a pravděpodobně sem po jednání s odborem dopravy dočasně umístíme přenosnou dopravní značku se zákazem stání," dodal Krupka.