„Chceme podrobně prověřit připravený projekt a vyhlásit soutěž na výměnu střechy. Nejpozději v létě příštího roku bychom rádi střechu vyměnili,“ potvrdil kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

Oprava střechy, k níž došlo za bývalého vedení města, byla podle Jiránka pouze provizorní. „Překvapilo nás, že nebyla ani podepsána smlouva na kontrolní čidla, která má hlídat stav střechy. Zachraňujeme to po našich předchůdcích,“ poznamenal.

Situace je podle vedení radnice kritická a mohla by být pro lidi nebezpečná. „Město proto uzavřelo smlouvu s ČVUT o monitorování stavu střechy, aby se nestalo něco nečekaného,“ připomněla mluvčí radnice Štěpánka Filipová.

To, že provizorní oprava střechy problém neřeší, věděl bývalý primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) už před dvěma lety. Pod jeho vedením se proto na rekonstrukci střechy chystali už loni.

Důvodem odkladu zahájení prací bylo podle bývalého primátora Volfa zvýšení nákladů. Rozpočet na opravu střechy zimního stadionu se tehdy z padesáti milionů vyhoupl přes sto milionů korun.