Zastupitelé proto rozhodli, že se krytina letos vymění. Celkové výdaje by neměly přesáhnout 37 milionů korun. Díky tomu, že se aktuálně podařilo Slanému získat i dotaci na rekonstrukci strojovny, bude rovněž letos opravena. Náklady jsou ve výši 14 milionů korun.

Projekt na střechu za 660 tisíc korun vznikl již v uplynulém roce. „Střecha zimního stadionu je tvořena kovovou konstrukcí. Nosníky budou zbaveny koroze a opatřeny novou ochrannou vrstvou. Kromě kovových vazníků je střecha tvořena i dřevěnou konstrukcí, která již nevyhovuje a je nespolehlivá. Nahrazena bude trapézovým plechem, na který přijde další izolační vrstva,“ popsal jednatel VSH Slaný Radek Hlavatý.

Nová střecha je dimenzovaná tak, aby na ni mohly být v budoucnu případně umístěny i solární panely.

Novinkou na slánském zimáku bude i odvlhčení, které zvýší celkový komfort sportovců a návštěvníků haly. Vzlínavá vlhkost poškozuje nejen nosné konstrukce, zamlžují se i ochranná plexiskla a kondenzát stéká na led, což znehodnocuje jeho kvalitu. Vlhkost bude nově odváděna vzduchotechnikou umístěnou nad ledovou plochou.

Kompletní systém odvlhčení přijde zhruba na čtyři miliony korun. Tyto peníze jsou součástí projektu za 37 milionů korun. Co se týká samotné úpravy ledu, město Slaný pořídilo před nedávnem pro potřeby zimního stadionu i novou rolbu za 2,4 milionu korun.

Pokud vše půjde podle plánu a nic nepozdrží ani výběrové řízení na zhotovitele, práce by mohly začít v dubnu. Stavební povolení už je platné. Hotovo má být koncem srpna, tedy těsně před zahájením hokejových soutěží.

„V době odstávky stadionu bychom zároveň rádi přistoupili k rekonstrukci strojovny chlazení. Do strojovny budou umístěny nové kompresory, nový kondenzátor a expanzní nádoba na čpavek o menším objemu,“ dodal Hlavatý.

Co se týká případného úniku amoniaku při havárii do prostoru sportoviště, ve Slaném mají vše jištěno bezpečnostními čidly.