Sportovní střelnice, kterou na katastru obce provozuje pětadvacet let společnost Combat, dělí Libušínské na dva tábory. Část obyvatel střelnici odmítá a roky proti ní bojuje. Jiným lidem je to jedno. Střelba jim nevadí. Společnosti Combat vyprší koncem roku nájemní smlouva.

Střelci by ale rádi ve své aktivitě pokračovali. V pondělí proto dorazili na zasedání. To si nenechala ujít zhruba stovka místních. Předseda Combatu Zbyněk Ledvinka publiku odprezentoval, jakou práci a bezpečnostní opatření jejich společnost odvedla a zároveň požádal o prodloužení nájemního vztahu. „Žádáme o schválení smlouvy na tři roky s tím, že poté provoz ukončíme, jelikož se v blízkosti areálu budou nacházet nové rodinné domy. Město od nás získá 600 tisíc korun,“ řekl Zbyněk Ledvinka. Zmínil i hlukové limity, které nebyly nikdy překročeny.

To potvrdil i starosta Libušína Vladimír Eichler. „I z toho důvodu jsme před časem pozemek koupili od státu za 2,2 milionu korun, abychom v té věci mohli něco udělat. Lidé se na nás obracejí a my musíme hájit jejich zájmy. Pozemek bychom jednou rádi využili jako sběrný dvůr nebo mezideponii,“ říká starosta.

Pokud střelci podají oficiální žádost, měli by zastupitelé o osudu střelnice rozhodnout do konce října.