Provozně-technický ředitel Městského podniku služeb Kladno Petr Schönfeld uvedl, že úklid v Kladně začal první den letošního roku už mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní. “Zaměstnanci likvidovali nepořádek zejmén na Sítné a na náměstí Starosty Pavla, ale i na jiných místech, kde se konalo přivítání nastupujícího roku,“ sdělil ředitel.

Pozadu s úklidem nezůstali ani ve Slaném, což potvrdil také ředitele zdejších Technických služeb Jiřího Kučera. Ve Stochově pak k úklidu nastoupili pracovníci 1. ledna v odpoledních hodinách. Ve všech třech městech působil určitý problém napadlý sníh. Speciální vozy úklidových firem tak nebylo možné použít a zbytky petard, lahve od sektů i jiných alkoholických nápojů tak zaměstnanci uklízeli převážně ručně.S blížícím se svátkem Tří králů se lidé zase začnou zbavovat vánočních stromků. Nejlepší je nechat je u kontejnerů. Do městských van určených na rozměrný odpad z domácností nepatří. Když někdo dá stromek k popelnici, nemusí se obávat, že by mu za to hrozil nějaký postih

Stovky svezených stromků budou strojově rozdrceny a vzniklá hmota bude použita na záhony k údržbě městské zeleně.

„Ve Slaném jsou stromky svezeny do jedné zdejší zahrady, kde se štěpí nebo spalují“ nastínil Jiří Kučera.

Také ve Stochově je to podobné. „Jedličky, smrčky, borovičky nebo jiné dřeviny svezou pracovníci na místní hřbitov, kde jsou spalovány,“ prozradil ředitel Technických služeb Stochov Jiří Kudrna.

Autor: Maryna Batrynová