Na akci, kterou pořádalo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Středočeského kraje, Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR a Kontem bariéry, si studenti mohli vyzkoušet fyzické testy, jejichž splnění je jednou z podmínek přijetí při výběrovém řízení k Policii ČR.

"Za každého úspěšného studenta, který splnil limity výše zmiňovaných fyzických testů, věnovala zdravotní pojišťovna, jako sponzor této akce, finanční částku, která je určená pro hendikepovanou osobu. Jedná se o osmadvacetiletého Jirku, který přišel v důsledku onkologické léčby o pravou ruku. Peníze z charitativní akce Přes bariéry s policií budou použity na robotickou ruku pro tohoto muže," řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Akce na Sletišti se letos zúčastnilo devět kladenských středních škol (Sportovní gymnázium, Střední zdravotní škola, Střední hotelová škola, Gymnázium Kladno, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, C. Boudy, 1.KŠPA, SOŠ a SOU, E. Beneše, SOŠ a SOU Dubí a Střední průmyslová škola, J. Palacha). Jednalo se o celkem 160 žáků, z nichž třiašedesát uspělo.

"Tito studenti nejen, že svým výkonem přispěli na výše uvedenou postiženou osobu, ale obdrželi od středočeské policie voucher, jehož platnost je šest měsíců a pokud se tito maturanti rozhodnou zkusit po škole pro výběrové řízení k Policii ČR, mají již třetinu tohoto řízení splněno. Čekají je pak pouze psychotesty a lékařská prohlídka. Rádi bychom touto cestou poděkovali vedení škol, že umožnilo svým studentům se akce zúčastnit a samozřejmě všem studentům za sportovní výkony na této charitativní akci," uzavřela mluvčí.

SOS Extreme v roce 2018 bylo opravdu extrémní a záchranářské týmy si sáhly na dno sil - a také si to skvěle užily.
Letošní SOS Extreme bude v městském prostředí
Šestice kladenských věžáků je památkově chráněný unikát.
Kladeňáci se dočkají muzea ve věžácích i vyhlídkové věže