Studenti od loňského září pořádali hned několik akcí. Zorganizovali například školní halloween, vánoční dvojkoncert pro veřejnost, v jednom z kladenských nákupních center vánoční knižní bazar, školní akci Mazané Velikonoce či Májový koncert. Všechen výtěžek z akcí pak v pátek předali ředitelce centra Haně Gabrielové. Při té příležitosti si centrum prohlédli a také se setkali s dětmi, které se tam zdržují.

„Finanční prostředky, které studenti jistě pečlivě a dlouho sbírali, půjdou na volnočasové aktivity dětí v našem zařízení. Jsem velice ráda, že mladí lidé mají takové sociální cítění a pedagogové ho v nich i nějakým způsobem budují, protože zejména v dnešní době je to zapotřebí. Naše spolupráce je zatím v plenkách, zrodila se teprve loni, ale věřím, že potrvá i nadále," vysvětlila ředitelka Hana Gabrielová. „Jsem velice ráda, že si studenti vybrali zrovna naší problematiku. Naše děti se byly podívat na halloweenské akci či na vánočním koncertu a pokaždé odcházely nadšené. Domluvili jsme se také, že nám studenti pomohou s organizací některých akcí centra," dodala.

V případě skupiny Aktivní Kladno se jedná o několikaletou aktivitu. „Na začátku každého školního roku si studenti určí, jaká bude cílová skupina našeho projektu. Nechceme dávat peníze na žádnou hmotnou věc, většinou tedy přispíváme na nějaký zážitek či vzdělávání. Vždycky se snažíme, abychom částečně splnili přání vedení jednotlivých zařízení," nechala se slyšet vedoucí skupiny a učitelka kladenského gymnázia Zuzana Vosátková.

Aktivní Kladno začínalo nejprve s adopcí zvířat, následně ovšem jeho členům přišlo, že by pomoc potřebovali spíše lidé, a tak pomohli kladenskému centru neslyšících. Loni studenti finančně podpořili výuku cizích jazyků v Dětském domov Unhošť. V minulosti také spolupracovali s kladenským střediskem komplexní sociální péče Fontána, které díky penězům od aktivních studentů mohlo vypravit autobus na jedno z pražských divadelních představení.

„Jsem strašně ráda, že studenti o tuhle činnost mají zájem. Děti vše dělají dobrovolně ve svém volném čase, o to více si jejich práce cením," uvedla pro Kladenský deník Zuzana Vosátková.