Na počátku byli čtyři, kromě zmíněných dvou studentů třetího ročníku se úvodních setkání, kde se studenti radili o koncepci modelu, účastnili i Martin Horešovský a Klaudie Veselá. Právě letošní zadání šestého ročníku Škola snů poskytlo studentům příležitost prezentovat své architektonické představy ideální školy. 

Barbora Zatirandová popsala začátky vzniku modelu: „Měli jsme víc názorů, pak jsme to třídili a vybírali z nich. Ale pak jsme se shodli. Myslím, že bylo lepší, že zůstali jen dva. Mě nejvíc bavilo vyrábění laviček a doplňků. Byla to často i práce s pinzetou."

Jejího kolegu Petra Lukáše zaujalo konstruování prvků a vyřezávání z lepenky. Celkem nad svým dílem studenti trávili odpoledne po dobu čtyř měsíců, měsíc vymýšleli, jak ho zpracovat.

Jaroslava Bláhová, která na škole učí architekturu a pozemní stavitelství a zároveň podporovala studenty práci na  projektu, uvedla: „Strašnou práci dají detaily.  Nesmí se použít nic kromě dodané lepenky. Rozhodla jsem se, že ji nebudeme barvit a necháme ji přírodní."

Petr i Barbora by chtěli  studovat stavební fakultu ČVUT, oba patří mezi nejlepší studenty. „Moc bych jim to přála," zakončila Bláhová.
Výsledek finále a držitele tří finančně honorovaných cen vyhlásí pořadatelé 27. června.

Lepenku dodávají právě organizátoři.  Soutěž pořádá svaz výrobců tohoto ekologického materiálu. Akce má za účel vést studenty i ke vnímání ekologických staveb a materiálů.