Letos si ji ve své přihlášce vybralo přes 550 uchazečů o studium. Marketingová komunikace je v obou formách studia otevřena i ve studijním středisku v Kladně.

„Právě uvedený obor patří vedle Veřejné správy k těm, které VŠFS nabídla letošním zájemcům o studium z řad dětí umístěných v náhradní rodinné péči. Mimořádné stipendium, z něhož jsou hrazeny veškeré náklady na výuku včetně ubytování ve studentském domě, je určeno dětem z celé republiky,“ informovala manažerka komunikace VŠFS Magdalena Straková.

Zájem o studium ve středisku VŠFS v Kladně ani v letošním akademickém roce neopadá. V ještě neuzavřeném přijímacím řízení bylo přijato na bakalářském studiu 129 studentů, celkový počet studentů usilujících o titul bakalář je pak 377.

K magisterskému studiu se již zapsalo již 97 uchazečů. „Vzhledem k tomu, že přijímací řízení bude uzavřeno až v říjnu, přiblíží se celkový počet studentů střediska celkovému číslu pět set,“ poznamenala Straková.

V loňském akademickém roce byla v kladenském středisku dokončena výstavba odpočinkové zóny s lavičkami a zelení pro studenty v zadním traktu budovy na Floriánském náměstí. Vedení školy se pro tyto úpravy rozhodlo v rámci zkvalitnění prostředí a zlepšení možnosti relaxace studentů. „Snažíme se tak naplňovat jednu z vizí školy o přátelském a inspirativním prostředí pro studium,“ nastínila manažerka.

Významným partnerem VŠFS letos zůstává kladenský magistrát.