Trávníky, na kterých hrají nižší fotbalové soutěže kluby, které si nemohou dovolit závlahový systém, jsou vyprahlé. „Hrajeme sice okresní přebor, ale i tak je naše hřiště vyschlé a vypadá jako obrácený rejžák. Pro jeho zavlažování používáme vodu z požární nádrže, ale i tak je jí málo. Naštěstí v posledních dnech i zapršelo,“ potvrzuje předseda fotbalového klubu Viktorie Černuc Jiří Tymich.

Vysušený fotbalový trávník zahraňují v těchto dnech i v Bratronicích. „Některá místa už jsou hodně vypálená. Protože se u nás hraje v sobotu turnaj, je potřeba, aby byl trávník v pořádku, takže zaléváme cisternou,“ popisuje předseda AFK Bratronice Roman Černý.

Kromě fotbalistů nejásají ani provozovatelé golfových hřišť. Jak potvrzuje manažer golfového klubu v Horním Bezděkově Martin Peterka, poslední dva roky jsou opravdu suché. Loňský byl ještě horší, než ten letošní. „Pod závlahou máme pouze green a odpaliště, tam je trávník zelený trvale, ale dalších zhruba dvacet hektarů ploch nezavlažujeme. Jsme odkázáni na to, až zaprší. Nejsme zase tak velký klub, abychom si mohli dovolit zavlažovat všechno, to by bylo skutečně velmi drahé,“ potvrzuje Peterka.

Pochopitelně vše má dopad na kvalitu hry a stejně tak na údržbu, jelikož je trávníky potřeba už i dosévat.