Patronkou bazárku, kde si maminky navzájem vymění a nakoupí zachovalé oblečení a potřeby pro nejmenší, je tradičně herečka Alice Bendová. Hlavní organizátorkou akce její sestra Andrea Lišková, svárovské maminky a další dobrovolnice z okolních obcí.

„Opět jsme se snažili. Velmi mě těší zájem lidí, kteří k nám chodí prodávat, ale i nakupovat oblečení a potřeby pro děti. Lidé si u nás na Svárovské burze nejen nakoupí hezké věci, ale zastaví se, popovídají a možná na chvíli zapomenou na všední starosti," říká hlavní organizátorka akce Andrea Lišková.

Podle jejích slov patří největší dík všem, kteří vyšli vstříc a pomohli. Bez pomoci obecního úřadu, který poskytl sál, by se přehlídka oblečků stěží uskutečnila," doplnila organizátorka.

„Na vstupném 5. svárovské burzy jsme vybrali dva a půl tisíce korun a na registracích o tisíc více. Největší množství peněz jsme utržili na prodeji, a to třináct a půl tisíce korun. Klokánku v Hostivici tak letos věnujeme více než tři tisíce korun a zbytek poputuje svárovským dětem do místní školy a mateřinky.

Protože letos pomáhaly i maminky z nedalekého Červeného Újezdu, mysleli jsme s odměnou i na tamní školku," říká organizátorka Andrea Lišková.

Protože v domácnostech nepřebývá kolikrát jen odrostlé dětské oblečení, ale ve švech praskají i šatníky dam, které zkrátka dle módy svoji parádu obměňují přece jen častěji, po dětském bazárku vymyslely kamarádky a sousedky Dámskou burzu, jejíž první ročník se uskuteční už za dva týdny, a to v sobotu 6. října.

„Bude to rovněž charitativní akce a výtěžek půjde opět do místních škol. Na burze navíc spolupracujeme s organizací Naděje, která pomáhá lidem v nouzi. Současně se uskuteční sbírka pánského oblečení a potřeb, které lidé bez domova potřebují," uzavřela Andrea Lišková.