„Měly jsme hodně zachovalých věcí po dětech a nevěděly co s nimi. Se ségrou jsme je proto vozily do Fondu ohrožených dětí Klokánek (FOD) v Hostivici. Tam byli vždy moc rádi za pomoc, ale také nám řekli, že více než oblečení by potřebovali peníze.

A tak vznikly naše burzy, které dnes děláme dohromady s dalšími čtyřmi svárovskými maminkami," řekla Andrea Lišková ze Svárova. Díky tomu, že její sestra, herečka Alice Bendová, je od počátku patronkou bazárku, výrazně tím přispívá ke zdaru i návštěvnosti akce.

V sále svárovského kulturáku se sejdou pokaždé desítky místních i z okolí. Kromě nákupu je to příjemné společenské setkání. „Jsme místní. Chodíme na bazárek pravidelně. Máme to tu rádi a jsme spokojení.

Nejen kvůli oblečení, ale že se potkáme. Nemáme šanci se vídat s ostatními maminkami tak často, zvláště, když jsou děti odrostlé," řekla Blanka Štorková, která přišla se synem Martinem.

Výtěžek 6. svárovské burzy

21 773 korun. Rozděleny budou mezi FOD Klokánek, postiženou Danielku, ZŠ Svárov, MŠ Svárov, MŠ Červený Újezd a sociální zařízení v Praze 13. Pro nevidomou Danielku postiženou dětskou mozkovou obrnou, které lidé pomohli sběrem plastových víček, se od sponzorů podařilo získat zbývajících 6000 korun na nákup speciálního kočárku.

Aktérky bazárku

Patronka: Alice Bendová

Organizátorka: Andrea Lišková

Maminky: Jitka Vlková, Alena Oplová, Ivana Fišerová, Marie Sedláčková