„Den otevřených dveří pořádáme proto, abychom dali veřejnosti možnost nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou. Zájem škol i rodin s dětmi je především o hasičskou techniku, jako jsou výjezdová vozidla,“ řekl Kladenskému deníku mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Kladenská stanice je největší ve Středočeském kraji, návštěvníci tak mohli vidět například nejmenší automobily, jako jsou velitelské vozy, střední vozy, jako je rychlý zásahový automobil, který jezdí například k dopravním nehodám nebo třeba na sídliště, kde by větší auto kvůli špatně zaparkovaným autům neprojelo.

„Máme zde i cisternové automobilové stříkačky různých objemů. K vidění je také čtyřicetimetrový automobilový žebřík či nejtěžší a největší vozidlo – vyprošťovací automobil s nosností třicet tun. Další speciální technika hasicí či protiplynové kontejnery. Dost lidí se také diví, že na stanici máme člun, ovšem i v Kladně je rybník, kde jsme několikrát zasahovali,“ dodal Ladislav Holomčík, podle kterého byl největší zájem o hasičské skluzy.