Začátek stavby kanalizace ve Švermově se nepovedl. Dělníci začali kopat jinde než měli. Kvůli takovému omylu se zpozdí znovuotevření frekventované komunikace v ulici 28. října. Takové zprávy kolovaly čtvrtí, kde se teď staví kanalizace.

Tyto informace ale vyvrátil náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. ,,Ani bych to nenazýval problémem. Hned na začátku se stala technologická záležitost, kdy dělníci vykopali díru příliš blízko staré kanalizace. Aby bylo všechno v pořádku, musely se plány posunout zhruba o půl metru,“ vysvětlil Bernášek.

Na místo proto dorazil projektant, jenž do nich zakreslil změny. ,,Trvalo to několik hodin. V žádném případě by to nemělo ohrozit termín prací. Dělníci pracují přesně podle harmonogramu,“ dodal náměstek primátora.

Podobný problém se vyskytl například při výstavbě dialyzačního centra ve slánské nemocnici, kde také trubky nekončily tam, kde měly. ,,Některé sítě pod zemí jsou ve Švermově padesát i více let a jejich plány nejsou úplně přesné. To bývá naprosto běžné,“ konstatoval Miroslav Bernášek.

O tom, že se stavba kanalizace nezpozdila, vypovídá i jedna z částí, která již je hotova. Do 15. října měl být udělán úsek u čerpací stanice nacházející se přímo v ulici 28. října. ,,Auta k nám už opět mohou zajíždět. Snad se tedy situace zlepší,“ řekla čerpadlářka Eva Loosová. Radost s opravené části měl i jeden z řidičů. ,,Mám garáž kousek odtud a pro benzin jezdím vždy sem. Takže jsem pochopitelně rád,“ uvedl starší šofér.

Pokud budou práce úspěšně pokračovat, frekventovaná silnice by měla být otevřena 10. prosince. Další dopravní komplikace by podle Miroslava Bernáška mohla nastat až se bude kanalizace dělat u železničního přejezdu v lokalitě Kübeck.

,,Úsek od ulice Na Kopci až do Seifertovy ulice se totiž nedá vůbec objet. Jediná možná objížďka je přes Libušín. Není proto vyloučeno, že tady bude provoz řízen semafory,“ sdělil náměstek primátora. Tato uzavírka by měla nastat nejspíš o letních prázdninách.