Mirka van Gils Slavíková je v českém mediálním prostoru asi nejvíce známá jako porotkyně z televizního pořadu Peče celá země a se školou spolupracuje od loňského roku.

Tentokrát se do Kladna vypravila na cukrářský workshop, kde učila studenty péct dorty a předváděla i různé techniky zdobení a aktuální trendy.

Při setkání ve školní cvičné kuchyni, kam cukrářku doprovodil i syn Clark, vyráběli žáci společně dorty a drobné čajové pečivo.

Mirka van Gils Slavíková

Slavná cukrářka pochází z Plzně. Je držitelkou francouzského titulu Professeur en Sucre d'Art a v roce 2002 zvítězila ve Velké ceně Paříže v přípravě svatebního dortu croquembouche. Na svém kontě má ale i další desítku prestižních světových ocenění za cukrařinu.
Začínala jako cukrářka v Praze, v roce 1984 nastoupila do restaurace Moskva a poté do hotelu Alcron.
Před revolucí v roce 1989 emigrovala do Německa a odtud odešla do Jihoafrické republiky.
V Johannesburgu vedla místní cukrárnu a připravovala národní dezerty koeksister. V Kalifornii dále založila cukrárnu specializovanou na perníčky.
Později se vrátila do Evropy a studovala ve Švýcarsku na International Professional School v Curychu. Nyní žije v Holandsku, kde pracuje na svých knihách a občas vyráží na světové soutěže.
V roce 2013 získala zlatou medaili v Basileji za karamelovou panenku, kterou věnovala své mamince.
Má dceru Hanu a dva syny Matěje a Clarka a velmi často se vrací do České republiky.
Zdroj: Wikipedie