Jak řekla Thien Trang alias Monika Kladenskému deníku, do soutěže ji přihlásily kamarádky, protože ona sama nikdy takovou ambici neměla. „Holky řekly, když to neudělám sama, napíší tam za mě. A tak se i stalo," říká 
s úsměvem Thien Trang.

Přestože ji rodiče vedli k tomu, aby vzdělání bylo její prioritou a nemusela dřít na vymrzlých tržnicích celé dny, týdny a roky jako oni, příroda Thien nadělila i nadprůměrnou krásu, která jí možná život trochu usnadní a pošle na zajímavou profesionální dráhu.

Mladá, krásná, pracovitá studentka hovořící plynně česky, rusky, vietnamsky a anglicky, by ze všeho nejraději byla letuškou. „Je to můj dívčí sen, tak snad si ho ještě někdy vyplním až dokončím školu.

Teď se ale ze všeho nejvíce musím soustředit na státnice, protože končím bakalářské studium," doplnila Kladeňačka. Dodává, že na velký úspěch ve finále soutěže miss příliš nepomýšlí, ale i tak je to jistě zajímavá zkušenost. 

Jak bývá zvykem v podobných soutěžích, také Kladenský deník se zeptal na Moničino soukromí a položil jí několik otázek.

Co na účast v soutěži říkali vaši rodiče? Podporovali vás?
Hodně mě v tom podporuje mamka. Do soutěže jsem šla také na její doporučení.
Jak jste se na soutěž připravovala?
Vůbec. Ještě den před castingem jsem si říkala, že nepůjdu, protože se musím učit na státnice. Myslela jsem si, že to v životě nemůžu stihnout.
Na kterou část soutěže ses těšila nejvíce, na jakou disciplínu?
Na volnou disciplínu a na šaty.

Po všech svých cestovních zkušenostech jste tak trochu kosmopolitním člověkem. Kde se nejvíce cítíte doma?
Doma jsem určitě více tady v Čechách – v Kladně. Když jsme se přistěhovali z Mostu, hodně se mi stýskalo po kamarádech. Odjakživa mám více přátel mezi Čechy. S Vietnamci jsem se paradoxně přátelila málo.

I to byl důvod, proč jsem se přihlásila do soutěže, abych poznala více vietnamskou komunitu a konečně se začlenila i do ní. Když přijedu do Vietnamu, připadám si tam jako cizinka. Proti ostatním jsem navíc tmavá, takže na mě koukají spíše divně.

Vietnam je sice krásná země, ale na mě je tam příliš velké vedro a rušno.V Čechách je větší klid a příjemnější podnebí. Moje maminka říká, že s věkem se možná moje vnímání a potřeby změní. Rodiče by se například do Vietnamu určitě jednou vrátit chtěli. Já zatím ne.

Jste okouzlující a inteligentní dívka. Jistě máte hodně obdivovatelů. Co vaše lásky?
Je pravdou, že Evropanům se Asiatky líbí. Dosud jsem pokaždé chodila s českými chlapci. Na druhou stranu, čím jsem starší, přicházím na to, že bych za partnera chtěla spíše Vietnamce. Mám pocit, že se k ženám umějí lépe chovat. Jsou k nám galantní a více si nás váží.
Po kom jste zdědila svůj půvab?
Jsem podobná oběma rodičům, ale více jsem po tatínkovi. Navíc jsem vyšší než průměrné Vietnamky, a to je asi pro okolí zajímavé.
Abychom nemluvili jen o vaší kráse. Jaké máte životní cíle a co nejraději děláte ve volném čase?
Určitě je mým cílem dostudovat a když nevyjde letuška, tak dělat nějaké zajímavé povolání související s mým oborem. Co se týká volného času, toho moc nazbyt nemám.

Buď učím děti tancovat, nebo prodlužuji řasy. Jako většina Vietnamců nejraději trávím volný čas aktivně – prací. Mám to v povaze a byla jsem tak vychovaná. Moji rodiče si velice zakládají na tom, abychom žili lépe než oni a já i bratr jsme měli především kvalitní vzdělání. ⋌

Pham Huynh Thien Trang

Narozena: 1991
Bydliště: Kladno
Znamení: Lev
Studuje mezinárodní vztahy na VŠE
Váha: 53 kg
Výška: 166 cm
Míry: 87-63-92
Koníčky: Tanec (od dětství závodně), vycházky s přáteli