Bojovníci na ledě podpořili bojovníka v životě. V pořadí už třetí dobročinná aukce dresů hokejových Rytířů Kladno vynesla skvělých 150 tisíc korun. Tentokrát se dražily bavlněné retro dresy Poldi, které si Rytíři oblékli 
u příležitosti devadesátého výročí vzniku hokeje v Kladně a odehráli s nimi utkání proti Dukle Jihlava.

Za pětadvacet unikátních kousků zájemci zaplatili celkem 146 tisíc korun. Všechny peníze z dražby byly prostřednictvím charitativní organizace Dobrý skutek věnovány tomu největšímu bojovníku, sedmnáctiletému Vojtovi, který je od narození postižen mozkovou obrnou.

Ovšem Vojta se s životem 
v posteli nebo na vozíčku, 
k němuž byl od malička připoután, nesmířil. Prokázal neuvěřitelnou bojovnost a postavil se. Hladké chůze bez pomoci holí nyní dosahuje díky vypůjčenému neurostimulátoru. Toto zařízení stimuluje nervy k dostatečnému zvedání špiček a na obě nohy stojí čtvrt milionu korun. Časem by mohl Vojta zvládnout chodit zcela sám.

A právě k zakoupení zařízení nyní Rytíři Vojtovi přispěli. „Jeho příběh nás opravdu chytil za srdce. Kladenský hokejový klub vždy zdobila bojovnost. Ale 
s tím, co si Vojta do života vybojoval, se nemůžeme ani měřit. Chceme mu v jeho boji pomoci, aby mohl udělat další krůček," vyjádřil se mluvčí hokejových Rytířů Vít Heral.

Vojta si přišel v pondělí večer před utkáním přímo na led převzít šek na vydraženou částku. „Jsem velmi rád, že se to povedlo, a že se vybrala tak vysoká částka. Je to pro mě vánoční dárek, který jsem vůbec nečekal," vyjádřil se Kladenskému deníku sedmnáctiletý Vojta.

„Koukám na hokej a párkrát jsem byl i na utkání. Tento sport mám rád. Spíše než Kladno jako město, znám lidi z Kladna, ale nikdy jsem tu nebyl," dodal Vojta, který se na dražbu sice díval, ale kolik peněz se takto podařilo získat, nevěděl do poslední chvíle.

Nejdražším dresem se stejně jako v předcházejících dražbách stal dres Jaromíra Jágra, ovšem číslo 68 by na něm fanoušci hledali marně. Netradiční dres s číslem 15, které nosil Jágr ještě před slavnou osmašedesátkou, byl vydražen za 20 300 korun. Tento dres vydražil velký fanoušek Kladna z Prachatic.

Hned po něm byl nejžádanější dres Tomáše Kaberleho taktéž s netradičním číslem dvanáct. Tento dres byl až do čtvrtečního večera, kdy aukce končila, dražší než Jágrův. Až v posledních minutách spadl na pomyslné druhé místo. Jeho majitel za něj zaplatil 14 500 korun.

A proč měl Tomáš Kaberle na dresu dvanáctku? „Dvanáctka je pro něj netypické číslo. Jelikož nemohl mít na retro dresu svou patnáctku, kterou už v té době měl Jaromír Jágr, dohodli jsme se s ním na čísle dvanáct, s nímž hrál nejen jeho otec František, ale také jeho bratr František 
Kaberle mladší," vysvětlil Vít Heral.

Hodně ceněná byla i kapitánská Poldinka Petra Tenkráta, která vynesla 12 450 korun, desetitisícovou hranici atakovala také čísla 86 Jana Rudovského a 21 Miloslava Hořavy.

„Některé dresy zůstanou 
v kladenské kabině, protože se aukce zúčastnilo i několik hráčů či jejich příbuzní, z čehož máme samozřejmě radost. Rytíři tímto způsobem podpořili dobročinnou akci a navíc je vidět, že si retro dresů hodně považují," poznamenal Heral. Dresy za svými majiteli poputují různě daleko, například dres Davida Růžičky poputuje až do Švýcarska.

Hokejoví Rytíři a jejich fanoušci dostali od charitativní organizace Dobrého skutku Řád Dobrého skutku.