Slunko za důvěru vloženou do vína opírá od té doby svoje paprsky do révou osázených strání a výsledek je pro oba nejen obživou, ale i velkou radostí. Oba vystudovaní vinaři a dnes i rodiče tří dětí dělají svoji práci srdcem, jsou šťastní a ve své práci nacházejí uspokojení. Přinášejí radost sobě i svým zákazníkům.

Na Kladensku se pěstováním vinné révy, potažmo výrobou burčáku, zabývají v současné době ve velkém pouze tři vinaři, kteří mají svoje vinice na jižních či jihozápadních svazích u Slaného. Jinde velkopěstitele v okrese nenajdete.

Zkvašený ovocný mošt, zvaný burčák, je česká a moravská specialita a jinde ve světě na něj prakticky nenarazíte, pouze v zemích střední Evropy, kde se mu ale říká jinak. Pro zachování kvality burčáku musí být dodržen přísný výrobní postup a zachován kvasný proces.

Na svazích u Rychtaříků sklízí společně s brigádníky v těchto dnech především vinnou révu svatovavřineckou, ze které je lisován první růžový burčák. „Tento týden budeme sbírat Modrý portugal a do čtrnácti dnů i bílé víno. Tím, že bylo letos chladnější jaro a intenzita sluníčka nebyla taková, sklizeň se opozdila. V létě jsme trošičku bojovali s plísněmi. Bylo vlhko a teplo. Ale i tak jsme to dokázali uhlídat. Díky tomu dnes sklízíme hrozny zdravé a výborné,“ říká vinařka Jana Issopová.

Podle jejích slov dokáže předchozí deficit slunka jejich víno nyní dohnat každým dnem i o půl stupně cukernatosti. „Loňských hodnot sice asi nedosáhneme, ale domnívám se, že i tak to bude velice dobrá sklizeň,“ dodává vinařka. „Pozdní sběry budeme mít určitě také pěkné. Oproti loňsku bylo letos více vláhy, což zase přispívá kyselinám. Získáme tím pádem víno dobře stabilizované,“ dodává.

Hektarový výnos bude patrně o něco nižší, ale dílem i proto, že vinaři ze Kvíce nechali vinohrad odpočinout, provedli prořez a ponechali méně plodícího dřeva. Na stráních ve Kvíci pečují aktuálně o 60 tisíc hlav.

Paradoxně zásluhou krize kolem covidu dorazilo letos na vinice dokonce i více brigádníků, kteří zde shánějí uplatnění. „Brigádníků máme dostatek i díky tomu, že se nesklízí denně, ale třeba jen pár dní v týdnu. Protože je hlášeno hezké počasí, nechceme sklidit všechno v září a necháváme hrozny dozrávat, aby cukernatost byla vyšší. Rádi bychom sbírali i v říjnu,“ říká Jana Issopová.

Následně tak svým zákazníkům mohou nabídnout i pozdní sběry ve vysoké kvalitě za rozumnou cenu. Do náročného zpracování například slámového vína se letos ve Kvíci ale nepustí, jelikož mají ještě i loňské zásoby, přesto se mohou pyšnit loňskou zlatou právě v této kategorii.