Jsou o to cennější, že v klubu cvičí nejen děti zdravé, ale i ty se zdravotním omezením. Přesto dokázaly uspět ve světové konkurenci a vybojovat cenné kovy.
Dance club Slaný vznikl v září oddělením soutěžních tanečních skupin Domu dětí a mládeže Ostrov Slaný.

Vzhledem ke stále se zvyšujícím nárokům bylo totiž třeba fungovat samostatně.

Klubové soutěžní skupiny Dancing Flow, Dancing Storm a Dancing Wave mají za sebou mnoho úspěchů. Účastní se tanečních soutěží po celé republice a vždy končí na předních místech svých kategorií. Letos v květnu se staly skupiny mistry republiky v kategorii děti fitness. Největším úspěchem je účast na listopadovém World dance Champion Chips Babylon 2013 – Mistrovství světa v Liberci, a to v konkurenci patnácti zemí světa.

„Příprava i šampionát byly velmi náročné. Přesto Dance club Slaný předvedl maximum a získal titul mistra světa v kategorii urban pop dance dospělí a dva tituly vicemistra v kategorii urban pop dance děti a urban street dance show.

Dokázal tím, že i v malém městě se dají dělat velké věci. Všem skupinám patří veliký dík a rodičům dětí také za podporu," řekla trenérka Vladěna Ranecká, která dojíždí trénovat děti několikrát týdne do Slaného až z Havlíčkova Brodu.

Ocenění předal šampionům za město včera v obřadní síni místostarosta Martin Hrabánek.