Stovka technařů, která se o filipo–jakubské noci sjela na slánské letiště u Netovic a chtěla zde provozovat svoji hudební produkci, byla kvůli nepovolení akce vykázána městskými strážníky za hranice města. „Aktéry jsme přiměli k tomu, aby místo opustili. O celé akci jsme vyrozuměli i starostu města a stejně tak oznámili ve 23.05 hodin na linku 158, kam se technaři přemisťují,“ řekl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

 Mladíci, kteří si nechtěli nechat jedinečný zážitek ujít, se tedy přesunuli o několik kilometrů dál a v lesním porostu, v lokalitě zvané Na Kobylce, spustili své vystoupení, jež se protáhlo až do pátku. Vyděšení zajíci a opeřenci svoje teritorium raději opustili, ovšem škody po více než dvou dnech jsou nenapravitelné.

Přestože účastníci akce se jali včera dopoledne nepořádek uklízet do připravených polyetylenových pytlů a s produkcí kvůli nedostatku elektrické energie museli předčasně skončit, faktem zůstává, že akce Na Kobylce nebyla hlášená ani povolená.

„Od městských strážníků jsme dostali informaci, že technoparty u slánského letiště rozpustili a skupina se přesouvá za Slaný,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Lokalita Na Kobylce náleží obci Jemníky, v první řadě by o ní mělo vědět její vedení. „O tom, že se tam koná technoparty jsem vůbec nevěděl. Lidé si nestěžovali, ale je pravda, že zvěři ten hluk jistě škodí. Na místo jsem včera ráno vyjet nemohl, protože jsem zde měl audit z krajského úřadu. Jestliže se Na Kobylce ty akce konají opakovaně, dám si na to příště velký pozor a určitě vyrozumím policii,“ řekl starosta Jemník Ladislav Kučera.
Hluk a nepořádek v lese však zajímá myslivce.

„Nepovolená technoparty byla Na Kobylce už vloni. Když jim to nikdo nezakáže, my jsme na ně krátcí. Zvěř z místa utíká a vajíčka ptáků vystydnou už za několik hodin. Je to pro nás potom nevyčíslitelná škoda, nemluvě o tom, že ti kluci tam jezdí auty, rozdělávají ohně a všechno kolem zdupou a zválejí,“ uvedl myslivecký hospodář sdružení Kodřice–Pchery Jaroslav Nohejl.