Žáci Základní a Mateřské školy v Doberské ulici v Kladně–Rozdělově mohou od včerejška využívat novou tělocvičnu. Investice ve výši zhruba 18,5 milionu korun jim nabídne výrazně větší možnosti v oblasti sportovní výuky.

„Stávající tělocvična byla velmi malá a pro potřeby školy skutečně nevyhovující. Proto jsme přistoupili k výstavbě nové, která již splňuje adekvátní kritéria,“ sdělil primátor Dan Jiránek. „Splatili jsme tak letitý dluh. Škola v Doberské ulici byla poslední v Kladně, jež neměla odpovídající tělocvičnu. Tyto prostory jsou důležité nejen pro výuku, ale i obyvatele z okolí, kteří se zde mohou setkávat při sportovních aktivitách,“ dodal primátor.

„Novostavba byla zahájena v červnu loňského roku a zkolaudována minulý týden. Budova splňuje všechny moderní trendy a předpisy,“ poznamenal Miloš Hora z firmy, která výstavbu realizovala.

„Tělocvičnu bude moci využívat i veřejnost. Už máme dva konkrétní sportovní oddíly – karatisty a judisty, které si zamluvily konkrétní termíny. Jsme dohodnuti se správcem, jenž zde bude v odpoledních a večerních hodinách dohlížet,“ sdělila Kladenskému deníku ředitelka školy Marie Vydrová.
Původní malá tělocvična ve starém objektu bude nadále využívána pro žáky prvních a druhých tříd.