Mistrovství české republiky vyhlašuje Cech Klempířů, Pokrývačů a Tesařů a organizačně vše letos zabezpečila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. O hodnotné ceny se letos utkalo osm dvojčlenných družstev Čech a Moravy. Úspěchem byla již účast na této prestižní a skvěle zorganizované akci.

Tesaři z kladenské střední školy designu a řemesel uspěli v republikové soutěži.Střední školu designu a řemesel Kladno reprezentovali, nejprve v kole krajském, a následně i celostátním, žáci druhého ročníku Jakub Chládek a Ladislav Formánek. Krásné páté místo ze všech tesařských učňů z republiky svědčí o jejich skvělé školní přípravě a svědomité práci po celé dva dny na veletrhu.

Na zhotovení soutěžních úkolů dostali žáci celkový čas 13 hodin, který byl rozložen do dvou dnů. „Soutěž se skládá ze tří částí. První částí byl test odborných znalostí, který žáci vypracovali písemně. Test byl složen z dvaceti vybraných otázek převzatých z jednotného zadání závěrečných zkoušek pro daný obor. Dalším úkolem soutěžního klání byla montáž plastového systémového bednění Peri Duo, ze kterého museli žáci postavit formu na betonovou konstrukci plotu. Posledním a hlavním úkolem soutěže bylo zhotovení dřevěné trámové konstrukce zahradního domečku pro děti pouze za použití tesařského ručního nářadí. Hodnocení soutěže bylo prováděno v celém jejím průběhu, a to zástupcem Cechu Klempířů, Pokrývačů a Tesařů České Republiky, technikem hlavního sponzora a odborníkem na tesařské práce z praxe,“ popsala průběh soutěže Jana Bláhová, ředitelka Střední školy designu a řemesel Kladno.

„Páté místo pro žáky naší školy je proto skvělým úspěchem a motivací do dalších let. Klukům za reprezentaci školy proto patří obrovský dík,“ uzavřela ředitelka.