Vše odstartuje v osm hodin, kdy je na programu přejímka automobilů a motocyklů s datem výroby do roku 1982 a registrace účastníků na slánském Masarykově náměstí. Od 10 do 12 hodin budou historické vozy na náměstí vystaveny, přičemž úderem 11. hodiny přijede zmiňovaná Eliška Junková ve svém voze Bugatti.

Na trasu padesátikilometrové orientační jízdy, součástí které bude plnění různých úkolů, se majitelé se svými veterány vydají přesně v poledne. Po průjezdu slánskou Londou budou k vidění třeba ve Smečně, Řisutech, Tuřanech, Jedomělicích, Pozdni nebo Třebízi. Po příjezdu zpět na Masarykovo náměstí vypukne v 16 hodin prvorepubliková módní přehlídka, po níž bude následovat vyhodnocení jízdy.

„Na akci pořádanou Klubem historických vozidel Slaný zvu všechny milovníky motoristického sportu, kteří se sobotní akce zúčastní, ať už jako závodníci nebo jen jako diváci. Vážíme si účasti každého, kdo jubilejní ročník podpoří. Hlavně, aby vyšlo počasí, neboť to je polovina úspěchu," řekl Kladenskému deníku ředitel jízdy Martin Nič.

Páteční Deník s TV magazínem.