Brány hradu se prvním příchozím otevřou kolem desáté hodiny, závěr akce je pak plánovaný na hodinu osmnáctou. Na hradě budou moci tradičně návštěvníci potkat nadšence v historických kostýmech, kteří jim napomohou se vrátit o několik století zpátky v čase, a užít si tak nefalšovanou středověkou atmosféru.

Pro zúčastněné bude připraven nabitý program, v rámci kterého bude k vidění například královský rytířský turnaj nebo šermířsko-mystické vystoupení v podání skupiny Allgor. „Snažíme se akci uspořádat tak, aby si zde každý našel to své. Jsou tu dětské hry, soutěže, loutkové divadlo, ale také šermy pro dospělé. Nejsme skupina historického šermu, která si hraje na divadlo, spíše se zaměřujeme na realističnost," řekl Kladenskému deníku Daniel Buben z Allgoru.

Kromě dvojice vystoupení si návštěvníci hradu užijí také dětské soutěže či dobové tržiště. Bavit příchozí bude také dvojice divadel – Kubko a Řešeto, soubor Falconia se svým vznešeným uměním lovu, živá dobová hudba v podání souborů Bakchus a Duo Ella nebo také historické tance z dílny Marianne.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in