Středisko volného času, vzdělávání a služeb Labyrint v Kladně stejně jako o jiných prázdninách i tento týden pořádá tábor ve svém středisku v Libušíně. I když obvykle už bývají tyto akce dlouho dopředu zamluveny, kvůli vysoké nemocnosti mají rodiče ještě dnes ráno poslední možnost své děti na tábor přihlásit. Počet míst je však značně omezen.

„Jarní tábor je stejný jako každý jiný. Děti v našem středisku stráví celý týden. Původně jsme měli v plánu hrát mnoho venkovních her a sportovat, ale právě kvůli vysoké nemocnosti a proměnlivému počasí máme pro děti přichystány spíš odpočinkové aktivity,“ uvedla organizátorka tábora Ivana Peštová.
„Samozřejmě máme připravenou celotáborovou hru, ale také jiné aktivity. Vzhledem k tomu, že opravdu zanedlouho jsou tu Velikonoce, budeme s dětmi mimo jiné také zdobit kraslice, péct perníčky a malovat obrázky s jarní tematikou,“ dodala Peštová.

Děti, jež nechtějí strávit celý týden mimo domov, mohou v kladenském středisku Labyrint využít také příměstský tábor. „Jako vždy je pro ně přichystána řada her a soutěží. Ať už zručnosti, sportovní nebo kreativní. Nevynecháme ani oblíbenou práci v keramické dílně,“ řekla Zdeňka Kratochvílová s tím, že je ale nutné děti přihlásit alespoň jeden den předem.

Labyrint ale nemyslí pouze na ty nejmenší a na předvelikonoční období přichystal také řadu aktivit pro širokou veřejnost. Pokud tedy nebudete vědět, jak o prázdninách zabavit sebe i své ratolesti, můžete se zde například naučit, jak se maluje na sklo, vyrobit misku na osení nebo netradičně ozdobit velikonoční vajíčka.(vlk)