Ke startu, připravit, pozor, teď! Třetí ročník TNT - Fortuna Meetingu v úterý dopoledne odstartoval v městském stadionu Sletiště v Kladně. Hvězdy jako Romana Šebrleho, Dmitrije Karpova z Kazachstánu, Jamajčana Maurice Smitha nebo olympijskou vítězku Natálii Dobrynskou z Ukrajiny si i přes značnou nepřízeň počasí nenechaly ujít desítky návštěvníků.

Kladenská vícebojařská soutěž je pro tyto závodníky poslední významnou zkouškou před berlínským mistrovstvím světa. Dvoudenní klání za uplakaného počasí hodinu před polednem zahájili junioři běžeckým závodem na 100 metrů. Zatímco ten dále absolvovaly ženy a dorostenky, junioři pokračovali ve skoku do dálky.

Hlavní mužské hvězdy přišly na řadu v poledne. Při běhu na sto metrů byli závodníci rozděleni do tří skupin podle výkonnosti. V druhé osmičce se představil například Kyle Mc Carthy, jenž je pravidelným účastníkem TNT - Fortuna Meetingu v Kladně. Jako třetí v řadě se do startovních bloků postavili Roman Šebrle, Maurice Smith nebo Josef Karas.

Kromě samotného desetiboje ale závodníci museli zápolit s přetrvávajícím deštěm a zimou. Po dálce Roman Šebrle dokonce doběhl do blízké haly ještě v atletických tretrách. „Tohle je nejhorší počasí, co jsem zažil,“ řekl světový rekordman. „Horší to snad ani být nemůže.“

Ranní pohled z okna ho však z míry nevyvedl. „Nějak mi to bylo jedno, musejí v tom závodit všichni. Asi i proto, že jsem měl tu virózu. Říkal jsem si, že budu mít výhodu, ostatní se s tím třeba nesrovnají a já už hůř závodit nebudu.“

Kromě stovky včera desetibojaři muži absolvovali ještě skok daleký a vysoký A i B, vrh koulí, hod oštěpem M a běh na 400 metrů.

Ženy a dorostenky zápolily ve 100 metrech překážek, skoku vysokém A i B, vrhu koulí a běhu na 200 metrů. Kromě zmíněného běhu na 100 metrů a skoku dalekého měli junioři na programu ještě vrh koulí, skok vysoký A i B a běh na 400 metrů.

Středeční program kladenského mítinku bude zahájen v 10 hodin během 110 metrů překážek v kategorii juniorů a ve stejné disciplíně je budou následovat muži. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 18.30 hodin.

Zuzana Vlková, Markéta Hůrková