Moderátorem nebyl nikdo jiný, než oblíbený Aleš Cibulka a vzhledem k tomu, že byla navíc první sobota v měsíci, uskutečnil se, dle tradice, Tobogan v pyžamu. Hosty přivítal v sále nabitého kulturáku moderátor ve 150 let starém pyžamu po svém prapředkovi a ve stylových důchodkách. Jak před začátkem pořadu Aleš Cibulka publiku prozradil, na místo činu se vrátil s Toboganem po roce tak, jak slíbil zpěvačce Lucii Bílé, která je místní, a kulturní dům před časem odkoupila od původních majitelů, aby ho zachránila před zkázou a v Otvovicích mohla kultura dál žít.

Vzhledem k tomu, že první dubnová sobota byla pro Lucii Bílou také ve znamení jejích narozenin, přijala pozvání na pódium nejen zpěvačka, ale i její kolega a kamarád klavírista Petr Malásek, zpěvaččin bratr Karel Zaňák, kamarádka herečka Iva Pazderková, zpěvaččin dlouholetý manažer Jiří Kouble a v neposlední řadě ředitelka hudebního vydavatelství Supraphon Iva Milerová, která Lucii předala jako narozeninový dárek platinovou desku za tisíce prodaných alb Bílé Vánoce.

Kromě přátelského povídání byl sobotní Tobogan tradičně protknutý humorem, zpěvem v podání zlaté slavice a tentokrát i záplavou květin a darů od přátel, kamarádů a hlavně fanoušků, kteří za Lucií přicestovali třeba i ze druhého konce republiky. Své zástupce měl v Otvovicích například Český Těšín, Domov U Trati z Litoměřic, odkud přijel celý zájezd seniorek, stejně jako věrný fanoušek Vlastimil Kucharovič z Velké Bukoviny u Děčína, jenž si nenechá jediné představení v Otvovicích ujít, a nejen oslavenkyni, ale i další dámy z realizačního týmu Srdce Otvovic obdaroval květinami.

Setkání v Otvovicích bylo krásné, slunečné, přátelské a velmi vřelé. Je vidět, že Srdce Otvovic tepe správným rytmem a vlévá krev do žil a skvělou náladu nejen místním, ale i návštěvníkům. Další společenská akce v kulturním domě na sebe nenechá dlouho čekat. Neděle s Lucií a hostem Ivou Hüttnerovou se koná 22. dubna od 17 do 19 hodin.