V pátek zkrachovala již třetí cestovní kancelář v letošním roce. Bankrot vyhlásila jedna z největších tuzemských cestovních kanceláří – Tomi Tour. Kvůli pádu cestovky zůstalo v cizině zhruba tři tisíce českých turistů. A dalších zhruba deset tisíc lidí na letní dovolené vůbec neodletí. Navíc je čekají problémy s vrácením peněz.

Jedním z poškozených je i pan Karel Škabrada z Kladna, který měl v sobotu společně s manželkou odletět do Egypta. V pátek ještě dokonce manželé dostali od cestovní kanceláře propozice, v kterých bylo uvedeno, kdy mají odletět.

,,Pak se nám už neozvali. Ani nedali vědět, že se zájezd ruší,“ řekl Deníku zklamaný Karel Škabrada. Ten místo dovolené, kterou měl strávit v Egyptě, půjde v pondělí opět do práce.

Zájezd manželce věnoval k Vánocům a hned, jak se v minulém týdnu dostaly na světlo denní informace o problémech a dluzích cestovní kanceláře, neváhal a napsal do Tomi Tour e-mail s dotazem, jak se věci opravdu mají. Dokonce se zeptal, jestli mají manželé zájezd stornovat.

,,Osobně Vám garantuji, že Vaše dovolená proběhne k Vaší plné spokojenosti. Zájezd nerušte, nevyhazujte peníze za poplatky a nenechte se poplašnými a ničím nepodloženými zprávami připravit o skvělou nabídku dovolené. A už si ji prosím vůbec nikým dopředu nenechte kazit,“ odepsal manželům bývalý senátor Václav Fischer, který se v cestovní kanceláři angažoval.

Podobně informoval i tisíce dalších lidí. Těm totiž stejným způsobem odpověděl při on-line rozhovoru jiného zpravodajského serveru.

,,Pan Fischer je podvodník. Zaručil se mi vlastním jménem, že na dovolenou odletíme, a to se nestalo. Zkoušel jsem cestovní kancelář kontaktovat, ale zkrátka to nejde. Nikam se nedá dovolat, na maily také neodpovídají,“ popsal nespokojený klient cestovní kanceláře.

Manželé do své vysněné dovolené investovali 36 tisíc korun. Nyní musejí počkat, kolik peněz jim pojišťovna UNION, kde byla zkrachovalá cestovka pojištěna, vrátí. Mělo by se jednat o 85 až 90 procent z částky. To ale může podle zákona trvat půl roku.

,,Příště se určitě nenechám napálit. Pojedu s ČEDOKEM, který je sice dražší, ale vzhledem ke spoluúčasti státu by se tohle stát nemělo. Nebo už nikdy nikam nepojedu,“ konstatoval na závěr Karel Škabrada.

Chtěli jste jet také na dovolenou s cestovní kanceláří Tomi Tour? Uvázli jste v cizině kvůli krachu cestovky? Napište nám váš příběh! E-maily můžete posílat na adresu redakce.kladensky@denik.cz.