Kvůli tomu, že se francouzská společnost Jacomeli, nyní T+J Real Estate Investment s.r.o., se před časem rozhodla zapustit kořeny svého podnikání v průmyslové zóně Slaný- sever, se od listopadu roku 2007 dějí na pozemcích v okolí Nosačické ulice ve Slaném výrazné změny. Na několika hektarech soukromých i městských pozemků by tak měl co nevidět vyrůst obří komplex montážních hal a skladových prostor.

Kvůli tomu, že se na prostranství nacházel nájemní dům se čtyřmi rodinami, bylo zapotřebí najít řešení, kam zmíněné osoby umístit. O tomto problému informoval Kladenský deník před časem. Lidem, kteří v soukromém domě majitelky Jiřiny Kotzmannové roky žili a do předloňska platili 1190 korun nájemného, bylo firmou nabídnuto náhradní bydlení. Společnost jim poskytla odškodnění a také se zavázala k tomu, že za ně bude po dobu dvou let hradit nájemné.

Svůj slib firmě bude nyní plnit také město Slaný. Zastupitelé rozhodli, že zájemcům prodají 223 metrů čtverečních plochy, která byla poslední překážkou ve výstavbě. Odsouhlasená cena je vyčíslena na 1000 korun za metr čtvereční. Podle nejnovějších plánů francouzského investora by měl vlevo na ploše na okraji Slaného směrem na Zlonice vyrůst moderní multifunkční areál, který by i v době světové ekonomické krize měl poskytnout pracovní místa lidem z regionu.

„Předpokládané dokončení stavby je podzim 2009, jednu z hal si společnost ponechá pro kompletaci ocelových prvků. Další jsou určeny ke skladování a lehké výrobě. Ty budou dále pronajaty nebo prodány. Tudíž není v tuto chvíli zřejmé, co bude v halách skladováno nebo vyráběno,“ sdělila Kladenskému deníku asistentka jednatele společnosti T+J Real Estate Investment s.r.o., Marie Věžníková. „Co se týká možných pracovních pozic, bude spíše otázkou na majitele společností, které si haly pronajmou či odkoupí,“ uzavřela Marie Věžníková.