Dvoutaktní, ale i čtyřtakní vozidla zcela zaplnila malou náves s rybníčkem.

Plzeňský Trabant klub a bratři Šteflové ze Zlonic a právě z Žižic připravili setkání milovníků těchto automobilů v našem regionu. Ráno se všichni sešli ve Zlonicích a vyrazili na spanilou jízdu krajem. Na jejich trase nechyběly Hobšovice se svým muzeem veteránů a zemědělských strojů, Nelahozeves a další zajímavá místa.

V odpoledních hodinách se s napětím očekával příjezd kolony do Žižic, kde se posléze uskutečnila soutěž o nejhezčí automobil.

Na místním rybníčku uprostřed návsi se zatím konala neckiáda. Plavidel nebylo mnoho, ale nechyběla jim nápaditost a humor. Po zásluze pak zvítězila velká pánev s kuchařskou posádkou nazvaná Volský voko.

Krátce po 16. hodině trabantisté přijeli a své pečlivě opečovávané vozy vystavili na návsi a představili shromážděné veřejnosti. Ta začala hodnotit.
„Neumím si představit, že bych měl jiné auto. Už doma jsme měli vždycky jen trabanta. Vlastním jich celkem pět, s jedním například jezdím denně do práce, s dalším na dovolenou,“ pochlubil se jeden z organizátorů, Martin Štefl. Doplnil, že věří, že v osobě svého ročního synka bude mít pokračovatele trabantistické tradice.

Nakonec nejcennější pohár zůstal tak říkajíc doma, protože první místo získal Trabant–banán Petra Štefla z Žižic.