„Jedná se o druhý nejstarší vyráběný model. Ten můj je z roku 1963, jinak se trabanty této řady vyráběly od roku 1957. Minulé pondělí jsem s ním opět prošel technickou kontrolou. I když je autu už 44 let, dokážu s ním jet rychlostí až 110 kilometrů za hodinu,“ prozradil muž, pro něhož se staly trabanty celoživotním koníčkem.

I když se tato vozidla od roku 1991 už nevyrábí, mnoho motoristů na trabanty stále nedá dopustit. „Jezdím na téměř všechny srazy majitelů této značky v Čechách, ale i do německého Zwickau. Nejdelší cesta, kterou jsem s trabantem absolvoval, byla do Spišské Nové Vsi. Celkem jsem tehdy najel 900 kilometrů. Trabantů mám dohromady osm, z toho pět pojízdných. Nikdy jsem s nimi nehavaroval,“ pochlubil se motorista Štefl.

Přestože byla oproti předešlým ročníkům kvůli nepříznivému počasí účast o něco slabší, na dobré náladě to nikomu neubralo. „Od kladenského hypermaketu Tesco jsme se vydali na spanilou jízdu městem až k Čabárně. Tam jsme si opékali špekáčky, mluvili o svých zkušenostech,“ uvedl organizátor akce Vladimír Lážnovský.