Každého ze čtyřdenních soustředění se účastní okolo deseti zájemců. Pavla Dušková vysvětluje: „Počet je limitovaný proto, aby se s každým dalo pracovat i individuálně. Lidé si na začátku napíší cíle a konkrétní prvky, na kterých zde chtějí pracovat."

A další nedostatky se ukáží i na parkuru. „Často se řeší motivace, zvýšení „drivu" a rychlosti, pro některé psy je třeba problém v rychlosti zvládnout slalom.
Mezi přítomnými psovody byla také Nicol Bernardová z Družce. Jedním z jejích úspěchů je například třetí místo na mistrovství České republiky juniorů. „Líbí se mi, že zde mohu trénovat s Pavlou několik dnů v kuse a můžeme se soustředit na jednotlivé věci. Je to lepší než jednou týdně." Kateřina Skálková, jejíž sportovní parťák se jmenuje Kerry, ocenila hlavně pohodovou atmosféru: „Kontakt s lidmi a se psem, pěkný areál. Nic mi tu nechybí," řekla Kladenskému deníku.

I když plemeno border kolií v tomto sportu často dominuje, nechybí zde zástupci ani jiných ras jako jsou pyrenejský ovčák, šeltie a nebo kříženci. Mezi účastníky převažují ženy, ale jak trenérka upřesnila, většinou se účastní také alespoň jeden muž.

Dřív než se člověk se svým psem začne agility věnovat, měl by mít motivaci už zvládnutou. Kromě pochvaly je pes motivován odměnou v podobě hračky či pamlsku. Teprve, když motivace funguje, může pán začít dávat povely.

„Pes dává přednost povelům udávaným tělem psovoda, ale hlasové povely jsou například užitečné při ovládání na dálku," dodává Pavla Dušková. Důležité je také dávat si pozor na rozdílnost povelů, aby podobnost psa nemátla. Každý pohyb by měl mít své slovo.