Například ředitelka Středního odborného učiliště Slaný vyhlásila třetí kolo přijímaček na obory Kuchař - číšník, Prodavač, Instalatér, Truhlář, Strojní mechanik, Stravovací a ubytovací práce a Strojírenské práce. Přihlášku je nutné dodat do 3. července pouze v listinné podobě.

"Doporučujeme donést osobně včetně lékařského posudku o zdravotní způsobilosti," uvádí škola na svém facebookovém profilu.

Také Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kladno, Dubská nabízí několik volných míst. Deváťáci se tak mohou přihlásit na čtyřletý maturitní obor Technické lyceum, dále přijímají na obory Instalatér a Obráběč kovů. "Přihlášky je možno podávat pouze na tiskopisu," informuje škola na svém webu.

Sedm volných míst nabízí Obchodní akademie Edvarda Beneše ve Slaném na obor Ekonomické lyceum. "Za nezletilého uchazeče podává přihlášku zákonný zástupce v termínu do 31.7.2024," uvádí škola v informacích o vyhlášení třetího kola přijímaček.

Šanci dosud neúspěšným deváťákům dává také Střední škola designu a řemesel Kladno. Čtyři volná místa jsou na obor Nábytkářská a dřevařská výroba. Stejný počet může škola přijmout na obor Pekař. Volné místo je také pro obor Truhlář.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, náměstí Edvarda Beneše nabízí volná místa na obor Sociální činnost.